Historia projektu / 2023 / 10

Historia projektu

11 paź

Sztormowy finał sezonu co się zowie!

Wczoraj zakończył się finałowy rejs sezonu "Tylko dla Orłów". A że tuż przed nim otworzyło się sakramenckie "okno sztormowe" to wszyscy wiemy, bośmy przecież doświadczali tego również na lądzie. A zatem, jeśli wśród uczestników rejsu byli miłośnicy sportów ekstremalnych oraz mocnych wrażeń (a byli), to aura zapewniła im odpowiedni poziom doświadczeń :)

DSC03896

Dość powiedzieć, że przez część rejsu trzeba było się chować w portach, bo tak nakazywał zdrowy rozsądek i względy bezpieczeństwa. Ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło, gdyż załoga oficerska mogła efektywnie realizować program szkoleń żeglarskich i wszelakich innych, zaplanowanych na ten rejs. A było ich całkiem sporo, więcej niż w jakimkolwiek innym rejsie. I gdyby pogoda była łaskawsza, wówczas trzeba byłoby ten edukacyjny czas dzielić z żeglugą i obowiązkami poszczególnych wacht. Znalazła się nawet okazja do odwiedzin w Narodowym Muzeum Morskim w Gdańsku, którego niezawodna ekipa przygotowała, specjalnie dla nas, program zwiedzania, za co BARDZO DZIĘKUJEMY! 🙂

Ale żeby nie było, że zabrakło okazji do zmagań ze sztormowym Bałtykiem! 🙂 Co to, to nie! 🙂 Gdy tylko było to możliwe, nasze Orły stawały do “zapasów” z rozszalałym morzem i już 30 węzłów wiatru na Zatoce wystarczało, by poznać swoje “miejsce w szeregu”, gdy natura ma głos ;):)

Jak liczą nasi oficerowie, był to bodaj już trzeci raz z rzędu, gdy w rejsie “Tylko dla Orłów” trafiamy w tak sztormowy czas. Coś więc w tym chyba jest 😉 To jakaś niepisana forma umowy z Naptunem i Boreaszem (jeśli trzymać się mitologii, bo wiatr był północny), by nasze “Orły” mogły sobie wysoko polatać 🙂 Choć w tym roku, można to próbować tłumaczyć niespotykanie ciepłym i pogodnym wrześniem, który rozpieszczał nas letnią pogodą do samego końca. No i potem musiało się to odwrócić z dubeltową siłą ;):)

Załodze gratulujemy hartu ducha i życzymy pomyślnego po-sezonu. A my, na Zaruskim, już planujemy przyszły rok, kolejne rejsy i żeglarskie imprezy, na które już teraz serdecznie zapraszamy! 🙂 AHOJ! 🙂

  • Email Formularz kontaktowy
  • Lokalizacja Armator jednostki
  • Kotwica Statek / załoga