Historia projektu / 2011 / 04

Historia projektu

22 kwi

Zaruski na święta

Witajcie!

Mamy dla Was świeżuteńki video-reportaż ze stoczni, abyście mogli zobaczyć jak wygląda Zaruski w obecnej chwili 🙂

4 kwi

Z pieśnią na ustach czyli Shanties 2011

Po tym jak naszą reporterkę Olę Miłosz pomyślne wiatry przywiały z powrotem do Trójmiasta, mam dla Was relację z niedawnego festiwalu “Shanties 2011″ w Krakowie.

Dzięki uprzejmości i gościnności Klubu Morskiego “Szkwał” byliśmy tam z promocją odbudowy Zaruskiego.

Ola pisze:
“30 lat Shanties w Krakowie, 30 wspaniały festiwal, wspaniali wykonawcy i cudowna publiczność. Shanties to niezapomniane przeżycie. Najpierw ogląda się zespoły i zachwyca muzyką, a później spotyka się wykonawców na korytarzu lub w barze. Zawsze chętnie zamienią z Tobą kilka słów. Każdy koncert uświetniają żeglarskie teksty, żarty a także historie z morza wzięte. Oprócz szantymenów podczas festiwalu można było spotkać żeglarskie osobistości jak kpt. Andrzeja Mendygrała (Kapitan Sts Chopin) oraz wielu wilków morskich, którzy nie tylko z Polski ale i z całej Europy przybyli tłumnie do Krakowa. Koncerty kończyły się około 1 w nocy, ale w budynku Rotundy, do wczesnych godzin porannych można było usłyszeć fanów muzyki szantowej śpiewających swoje ulubione utwory, często wspólnie z ich autorami 🙂 . Wszystkich połączyła muzyka i przyjacielska atmosfera bez żadnych barier wiekowych, czy językowych”.
Tak projekt “Gdańsk ratuje Żaglowiec” zadebiutował podczas jednego z najsłynniejszych festiwali szantowych. Wszystko dzięki gościnności organizatorów oraz entuzjastów dzieła odbudowy Zaruskiego z Klubu Morskiego “Szkwał”. Naszym przyjaciołom z Krakowa dziękujemy za ciepłe przyjęcie i wierzymy, że to nasze nie ostatnie spotkanie.

Ahoj!

2 kwi

Zaruski na internetowym oceanie dzięki SailBook.pl

Od niedawna w sieci pojawił ciekawy portal dla wodniaków.

Miło nam było, gdy zwrócono się do nas z propozycją współpracy przy promocji projektu ratowania Zaruskiego, a w przyszłości – jego morskiej służby.

SailBook.pl jest serwisem informacyjno-społecznościowym dla żeglarzy i nie tylko. To miejsce dla wszystkich, którzy szukają aktualnych wiadomości ze świata żeglarstwa, motorowodniactwa i innych wodnych dziedzin.

Poszukują porad, informacji, chcą podyskutować z innymi użytkownikami lub udostępnić swoją wiedzę. Dołączając do społeczności SailBook.pl zyskacie grono przyjaciół, którzy podzielają Wasze zainteresowania. Są wśród nich żeglarze, motorowodniacy, amatorzy sportów wodnych i wszyscy inni pasjonaci wody.

Do zobaczenia na SailBook.pl!

  • Email Formularz kontaktowy
  • Lokalizacja Armator jednostki
  • Kotwica Statek / załoga