Historia projektu / 2017 / 07

Historia projektu

24 lip

Czas na rewanż…

Dziś rusza drugi wyścig w ramach regat "The Tall Ships Races". Zaruski, w hołdzie swemu patronowi, startuje w całym cyklu imprezy i walczy o najlepsze lokaty.

Po pierwszym etapie z Halmstad do Kotki, pomimo tego że gdański żaglowiec był na mecie drugim w swojej klasie i jednym z pierwszych w całej stawce jednostek, po zastosowaniu przeliczników technicznych, uplasował się ostatecznie na 12. miejscu w swej kategorii. Wierzymy że tym razem będzie inaczej.

Jak poprzednio, możecie obserwować tę rywalizację dzięki serwisowi “Yellow Brick” i kibicować gdańskiej jednostce flagowej. Płyniemy z nową załogą szkolną i w połowie nową-starą załogą oficerską. Nową, bo oficerowie weszli na pokład w Turku, a starą ponieważ są to nasi “etatowi” kadrowcy, czyli Piotr Kólak i Adam Walczukiewicz. Powodzenia i trzymamy kciuki! 🙂

Tracking Yellow Brick

(na otwartej z powyższego linka stronie, należy wybrać pierwszą opcję “Follow The Tall Ships Races 2017, a następnie “Race 2”)

20 lip

The Tall Ships Races – płyniemy!!!

W tym roku bierzemy udział w całym cyklu tych światowej sławy regat. Finał w Szczecinie.

Pierwsze dwa etapy odbędą się w ramach IV edycji “Gdańskiej Szkoły pod Żaglami”, a kolejne dwa z nowymi załogami. Z Turku popłyniemy z młodzieżą z Pszczyny, a z Kłajpedy do Szczecina, w etapie finałowym, z załogą z otwartego naboru.
Trzymajcie kciuki! 🙂

5 lip

Dobrze idzie…

Od wczoraj można już śledzić na bieżąco poczynania żaglowców na trasie I etapu regat "The Tall Ships Races" ze szwedzkiego Halmstad do fińskiej Kotki.

Na 14 jednostek sklasyfikowanych w kategorii B, gdański żaglowiec płynie obecnie na 4 pozycji. Wyprzedzają go 2 jachty szwedzkie i jeden fiński. W tej chwili mijają Nexo na Bornholmie.
Oglądajcie tę rywalizację dzięki Yellow Brick i trzymajcie kciuki! 🙂

Tracking Yellow Brick

(na otwartej z powyższego linka stronie, należy wybrać pierwszą opcję “Follow The Tall Ships Races 2017…”)

3 lip

Nasze orły na paradzie

Dzięki obrotności jednego z naszych oficerów wachtowych, Filipa Korpeta, dostaliśmy świeżutką porcję zdjęć z parady załóg rozpoczynających się w Hamlstad regat "The Tall Ships Races".

Nasza załoga bardzo okazale się tam prezentowała – zobaczcie sami :). Dziewczyny, jak zawsze, niezawodnie błyszczą w wąsato-brodatej charakteryzacji na morskiego wilka, a całość dopełnia muzyczna oprawa, dzięki obecności jednego z umuzykalnionych uczestników rejsu 🙂 Tak trzymać! 🙂

Oprócz tego wraz ze startem regat, rusza serwis Yellow Brick – będziemy mogli na bieżąco śledzić przebieg rywalizacji i trzymać kciuki za Zaruskiego 🙂

Na tę chwilę o regatach możecie poczytać na stronach:
Sail On Board oraz Sail Training International

  • Email Formularz kontaktowy
  • Lokalizacja Armator jednostki
  • Kotwica Statek / załoga