Historia projektu / 2022 / 07

Historia projektu

29 lip

Akademia Zaruskiego w Sobieszewie! Zapisy na półkolonie

Młodzież z klas 7 i 8 szkół podstawowych już przeszkolona i gotowa do dalszych żeglarskich wyzwań – tym razem zapraszamy uczniów szkół ponadpodstawowych!

IMG_4046-1Jednodniowe półkolonie żeglarskie w Sobieszewie skierowane są do wszystkich – zarówno początkujących, jak i bardziej doświadczonych żeglarzy. Będziecie uczyć się współpracy, podziału obowiązków, skutecznej komunikacji. Pokażemy, jak bezpiecznie spędzać czas nad wodą. Nad sprawnym przebiegiem zajęć czuwać będą instruktorzy oraz obstawa na motorówce.

Dla osób, które zainteresują się żeglarstwem, zajęcia mogą stać się początkiem nowej żeglarskiej drogi – opowiemy Wam również o perspektywach dalszego rozwijania swoich umiejętności w ramach oferty Gdańskiego Ośrodka Sportu.

Półkolonie odbędą się w dniach 22 – 26 sierpnia. Program zajęć każdego dnia może różnić się w zależności od pogody – na pewno możecie się jednak spodziewać przewagi praktyki nad teorią 😉

Do dokonania rejestracji niezbędny jest skan legitymacji szkolnej uczestnika.

Udział w zajęciach jest bezpłatny, a liczba miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń. Formularze zgłoszeniowe zostaną otwarte w poniedziałek, 01.08.2022 o godzinie 9:00.

W przypadku dodatkowych pytań dotyczących zapisów prosimy o kontakt pod numerem +48 517 806 565 lub adresem mailowym julia.chodorowska@sportgdansk.pl

Zapisy dla osób pełnoletnich:

22.08.202 23.08.2022 24.08.2022 25.08.2022 26.08.2022

Zapisy dla osób niepełnoletnich:

22.08.2022 23.08.2022 24.08.2022 25.08.2022 26.08.2022
11 lip

Żeglarska hossa na Zatoce

Miniony tydzień stał pod znakiem rejsów zatokowych. Udało nam się zrealizować dwa rejsy 3-dniowe, pierwszy na początku tygodnia, a drugi w weekend.

picture 8924

A że nad naszym regionem przechodziły fronty pogodowe, które skorygowały wcześniejsze upalne trendy, było sporo wiatru. Załogi szkolne obydwu rejsów miały więc bardzo atrakcyjne warunki do zdobywania żeglarskich doświadczeń.

W pierwszy rejs popłynęli z nami podopieczni Fundacji “Ocean Marzeń”. Z kpt. Jerzym Jaszczukiem załoga wypłynęła w stronę Kłajpedy, nie zatrzymując się na granicy Zatoki Gdańskiej. Młodzież miała możliwość posmakować żeglarstwa morskiego, z żeglugą w nocy i pełną funkcjonalnością poszczególnych wacht. Właśnie takie wartości przyświecały nam, gdy kilka lat temu tworzyliśmy program tej jednostki edukacyjnej, jaką jest rejs 3-dniowy. Miał być czymś więcej niż żeglarskie “demo” w postaci rejsu 1-dniowego, a czymś mniej wymagającym (czasowo i finansowo) niż pełnomorski rejs tygodniowy lub dłuższy.

Nie zawsze jednak uda się wstrzelić w tak dobre warunki pogodowe, by w pełni skorzystać z potencjału tego 3-dniowego rejsu, ale tym razem wspaniale się wszystko złożyło i udało 🙂

Druga załoga składała się osób zrekrutowanych w trybie otwartego naboru. Tu też dobrze powiało (i trochę popadało :)), a uczestnicy mieli przedsmak żeglarstwa morskiego. Kpt. Adam Walczukiewicz “wycisnął” z warunków pogodowych i potencjału załogi ile się dało, by żegluga miała bezpieczny przebieg i zapewniła wszystkim moc wrażeń.

4 lip

Żeglarska przygoda z Generałem

Obecna różnorodna i obfitująca w dynamiczne zjawiska pogodowe aura, przydała kolorytu sobotniemu pierwszemu w tym sezonie rejsowi "Poznaj Generała".

20190524 122003FullHD

W piątek wieczorem oraz w nocy nad Trójmiastem przeszła potężna i zjawiskowa burza, co znacznie skorygowało pogodę i po trudnych do zniesienia wcześniejszych upałach, przyszło ochłodzenie i sporo deszczu, który padał jeszcze w sobotę rano. Zmiana była tak radykalna, że do Biura Armatorskiego GOS zaczęły napływać pytania o to, czy rejs się odbędzie 🙂 Była to okazja by w ramach edukacyjnej idei rejsu, przekazać uczestnikom pierwszą lekcję żeglarskiego rzemiosła, że dla żeglarzy nie ma złej pogody, za wyjątkiem sytuacji, gdy nie ma wiatru 🙂

Tak więc zaczęliśmy z przygodami, ale wizyta w Sopocie na lodach szybko osłodziła nastroje, a dalsza poprawa pogody i powrót słonecznej aury sprawił, że wszyscy wspaniale się bawili do końca rejsu. Rejs miał zatem wielokolorowy urok i w ciągu kilku godzin pozwolił uczestnikom zasmakować w różnorodności tej formy rekreacji i turystyki. I o to chodzi! 🙂

Gratulujemy Wam hartu ducha i dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Generał Mariusz Zaruski zapewne cieszył się na ten widok, bo w swej edukacyjnej działalności krzewił prawdę, iż “w twardym trudzie żeglarskim hartują się charaktery” 🙂 Oczywiście wszyscy mamy świadomość tego, że w ciągu tych kilku godzin przygody z Zaruskim nie było zbyt wielkiego trudu i hartowania charakterów, ale na pewno był to dobry początek 🙂 Tych, u których rozbudziło to żeglarskie apetyty, zapraszamy na rejsy pełnomorskie. Do zobaczenia! AHOJ! 🙂

  • Email Formularz kontaktowy
  • Lokalizacja Armator jednostki
  • Kotwica Statek / załoga