Historia projektu / 2019 / 04

Historia projektu

26 kwi

Gdańska Szkoła pod Żaglami 2019 – laureaci

Zgodnie z regulaminem publikujemy dziś wyniki konkursu, którego celem była rekrutacja na wyjątkowy rejs sezonu - V. edycję "Gdańskiej Szkoły pod Żaglami". Wpłynęła rekordowa ilość zgłoszeń, a także wzrósł ich poziom, zarówno merytoryczny, jak i wizualny. DZIĘKUJEMY!

Ogromnie cieszy nas ilość zgłoszeń, ich poziom jakości oraz fakt, że już niemal od pierwszego dnia rekrutacji napływały one dość systematycznie, a młodzież nie odkładała swojego udziału do ostatniej chwili 🙂 Na konkurs wpłynęło sporo ciekawych zgłoszeń, wyznań dotyczących żeglarskich marzeń i ambicji. Otrzymaliśmy też wiele twórczych dzieł, świadczących o determinacji i kreatywności młodych ludzi. I o to chodziło 🙂

Komisja rekrutacyjna miała trudny wybór, a jednym z kryteriów był fakt pierwszorazowego udziału w tej żeglarskiej wyprawie. Pragniemy bowiem dać jak największej liczbie młodych ludzi szansę udziału w tym rejsie licząc na to, iż rozbudzimy (lub umocnimy) w nich żeglarską pasję, by wracali na morze tak często jak to tylko będzie możliwe.

Zgodnie z regulaminową deklaracją i satysfakcją z plonu tej rekrutacji, publikujemy listę laureatów (maskując część pisowni z uwagi na ochronę danych osobowych):

 1. Hanna Si**a
 2. Magdalena Woź***k
 3. Agata Szyd***o
 4. Dawid Cu***tek
 5. Ida Wyk**r
 6. Kuba Trz**ot
 7. Zuzanna Piot**wicz
 8. Jakub P**elczyk
 9. Jan Szy**ński
 10. Mateusz Żebr***i
 11. Maja Kraw***ńska
 12. Maciej Dziew**
 13. Kaja Dąb***ska
 14. Magdalena Kró***iewicz
 15. Antonina Ad***wicz
 16. Paweł Ra**

Po majówce przystąpimy do procedowania dalszej części formalności związanych z udziałem. A tym czasem GRATULUJEMY i życzymy udanego majowego weekendu! 🙂

9 kwi

Free Time – czas na żagle!

Free Time Festiwal na targach AmberEXPO, to coroczny zwiastun wiosennych propozycji sportu, rekreacji i wypoczynku oraz okazja do spotkania przyjaciół i miłośników żeglarstwa. Tym razem zaprezentowaliśmy się w doborowym towarzystwie gdańskich oldtimerów, z którymi szykujemy wyjątkową imprezę na 18.05.2019 r.

Za nami kolejna edycja wyjątkowej imprezy targowej w Gdańsku. Free Time Festiwal z każdym rokiem coraz piękniej się rozwija i brać udział w tej imprezie, to dla nas prawdziwa frajda 🙂 Poza tym te targi zawsze przynoszą zapach wiosny i perspektywę spędzania czasu na świeżym powietrzu 🙂 W tym roku mieliśmy wyjątkowo atrakcyjna propozycję, gdyż w roku promocji owoców projektu “Baltic Pass – Maritime Heritage Tours”, realizowanego w Programie Interreg “Południowy Bałtyk 2014-2020”, nasze stoisko zostało urządzone właśnie przez nasz unijny projekt, a na nim promowaliśmy rejs “Poznaj gdańskie oldtimery”, który odbędzie się 18.05.2019 r. W związku z tym przedsięwzięciem na naszym stoisku gościliśmy armatorów gdańskich jachtów, a wisienką na torcie naszego sobotniego programu, była prezentacja i żeglarska debata kapitanów Jerzego Jaszczuka i Jerzego Wąsowicza, armatora jachtu “Antica”.
Odwiedziło nas naprawdę wiele osób, a zaproponowane przez nas atrakcje cieszyły się takim zainteresowaniem, jakiego się nie spodziewaliśmy. Tym bardziej jest nam miło 🙂

Pamiętajcie zatem hasło na nadchodzący sezon – jeśli czas wolny, to żagle! 🙂

 • Email Formularz kontaktowy
 • Lokalizacja Armator jednostki
 • Kotwica Statek / załoga