Historia projektu / 2019 / 07

Historia projektu

29 lip

Wrócili!

Uczestnicy "Gdańskiej Szkoły pod Żaglami" wrócili z niemal trzytygodniowego rejsu, który na pewno mogą określić mianem przygody życia. Dopisała pogoda, dzięki czemu udało się zrealizować bardzo bogaty program turystyczny, a całość wyprawy była dla tych młodych ludzi sporą porcją żeglarstwa w najpiękniejszym pełnomorskim wydaniu.

O tym ile udało się zobaczyć, ile portów odwiedzić, ile muzeów i atrakcji zaliczyć, mogliście na bieżąco dowiedzieć się z relacji na naszym profilu Facebook, gdzie załoga opisywała swoje przygody, ilustrując to zdjęciami.

Teraz, gdy trochę okrzepną, liczymy na osobiste relacje i bezcenne zbiory materiałów multimedialnych 🙂 Już wkrótce pierwsze albumy. A w tym artykule, tytułem zachęty, zdjęcie Zaruskiego cumującego u burty jednego z najwspanialszych żaglowców świata, legendarnego “Pommern”. To jeden z najstarszych i najszybszych żaglowców transportowych świata, bijący swego czasu rekordy przelotu na określonych trasach. Odwiedziny tego  statku-muzeum, jest przez wielu określane mianem wizyty w mekce żeglarstwa. Na nas wrażenie robi widok – jak Zaruski prezentuje się obok tego giganta 🙂 Było co zwiedzać 🙂 A to zaledwie ułamek tego, co zobaczyli tegoroczni wychowankowie “Gdańskiej Szkoły pod Żaglami”, i – w co głęboko wierzymy – zachowają w pamięci i w sercach po wsze czasy 🙂

8 lip

Poznaj gdańskie oldtimery – filmowy reportaż

Właśnie opublikowaliśmy reportaż filmowy promujący wydarzenie żeglarskie pod hasłem "Poznaj gdańskie oldtimery". Ożyły wspomnienia z majowej przygody :) Mamy nadzieję, że tego typu imprezy będą odbywać się częściej, bo zainteresowanie przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Z czego wniosek, że pomysł na tego rodzaju ofertę turystyczną jaką sformułował projekt "Baltic Pass", był trafiony w dziesiątkę :)

Jak zapewne pamiętacie, w ramach promocji turystycznych owoców unijnego projektu “Baltic Pass – Maritime Heritage Tours”, realizowanego w Programie Interreg “Południowy Bałtyk”, w sobotę 18.05.2019 r. odbyła się w Gdańsku wyjątkowa impreza żeglarska. Pięć pięknych i dumnych gdańskich oldtimerów, na czele z flagową jednostką Miasta Gdańska jachtem szkolnym “Generał Zaruski”, wypłynęło wspólnie w jednodniowy rejs “Morski Gdańsk – rejs przez wieki”. I choć pogoda wystawiła wszystkich na próbę, to przygoda była niezapomniana. Żeglarstwo czerpiące z dziedzictwa morskiego Bałtyku, to propozycja dla każdego. Zapraszamy Was do obejrzenia reportażu z tego unikatowego wydarzenia.

 

 

  • Email Formularz kontaktowy
  • Lokalizacja Armator jednostki
  • Kotwica Statek / załoga