Historia projektu / 2015 / 11

Historia projektu

26 lis

Morskie Impresje na fali!

Wczoraj odbył się finał X jubileuszowego konkursu fotograficznego "Morskie Impresje". Ta inicjatywa pokazuje ile można osiągnąć, realizując swoje pasje i działając z właściwą determinacją.

fot. Patryk Ożóg, I miejsce w kategorii gimnazjalistów

Naprawdę z dużą przyjemnością oglądaliśmy marynistyczne zdjęcia uczniów gdańskich szkół, a nagroda w postaci rejsu na Zaruskim, jest w pełni zasłużona.
Do X jubileuszowego konkursu, organizowanego przez Gimnazjum nr 19, Urząd Miejski w Gdańsku, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gdańsku i Jacht Klub Marynarki Wojennej “Kotwica”, zgłoszono niemal 100 prac. Dosłownie “niemal”, bo 99 :).
I uwierzcie, iż poziom artystyczny i techniczny bardzo wielu z nich, był wysoki, a oglądanie galerii było dużą przyjemnością. Jak powiedział na wstępie przewodniczący jury Andrzej Radomski z Biura Prezydenta ds. Sportu, wybór był naprawdę trudny, a fakt że jakieś zdjęcie jest na określonym miejscu podium nie oznacza, że inne nie mogłoby się tam znaleźć. Wśród ścisłej czołówki, wybór laureatów był naprawdę trudny i dyskusyjny, a nade wszystko decydowały tu też estetyczne preferencje oceniających. Ale, jak każda sztuka, fotografia podlega właśnie takim ocenom.
Tak więc młodzież zaprezentowała swoją wrażliwość artystyczną, zapał i determinację, a nade wszystko zainteresowanie morzem i wynikającymi z tego urokami Gdańska.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, laureatom winszujemy dubeltowo i zapraszamy na pokład Zaruskiego, wierząc iż znajdą w czasie żeglugi wiele wdzięcznych widoków, które warto będzie uwiecznić na fotografii.

25 lis

X Konkurs foto “Morskie Impresje”

W dniu 25.11.2015 r. w Gimnazjum nr 19 w Gdańsku, odbędzie się finał X konkursu fotograficznego, w którym nagrodą jest między innymi rejs Zaruskim.

fot. Julia Wołoszyk

Gdańskie Gimnazjum nr 19, przy współpracy z Urzędem Miasta oraz Jacht Klubem Marynarki Wojennej “Kotwica” z Gdyni, po raz kolejny zaprosiło nas do współpracy przy konkursie fotograficznym “Morskie Impresje”. Wydarzenie to święci w tym roku swój dziesiąty jubileusz – gratulujemy! :).
To bardzo fajna inicjatywa, propagująca zainteresowanie morzem, jego urodą i wartością jaką stanowi dla Polski. Pozwala także młodym ludziom rozwijać i pokazać swoją wrażliwość artystyczną i talenty.
Cieszymy się, że możemy w tym brać udział, a przyszły rejs dla laureatów na pewno będzie dla młodych ludzi cennym doświadczeniem i okazją do pełniejszego – niż tylko z brzegu – doświadczenia morza.

fot. Kacper Buczyński

Jako ilustracje, przypominamy Wam ubiegłoroczne zdjęcia Julii Wołoszyk i Kacpra Buczyńskiego.

Kłaniamy się organizatorom, życząc kolejnych jubileuszy i trzymamy kciuki za uczestników – niech wygra najlepszy! 🙂

7 lis

STAP konferencja z naszym udziałem

Za 2 tygodnie we Władysławowie odbędzie się konferencja nt. "Sail Training" w Polsce.

Organizatorem jest STAP i armator STS “Pogoria”.
W programie m. in. omówienie kwestii prawnych i organizacyjnych wychowania morskiego i żeglarskiego w Polsce, omówienie polskich programów szkoleniowych, rozmowy nt. inspiracji “sail training” na bazie australijskich doświadczeń.
Załogę oficerską STS “Generał Zaruski” będą reprezentowali kpt. Jerzy Jaszczuk i oficer programowy Piotr Królak. W czasie konferencji będą chwalić się naszym skromnym dorobkiem i aktywnie uczestniczyć w pracach forum na rzecz rozwoju “sail training” w Polsce. W tego typu działania angażujemy się od samego początku, cieszy nas iż w naszym kraju są one podejmowane i chętnie wnosimy w to swój wkład.

Życzymy owocnych obrad i środowiskowych spotkań! 🙂

  • Email Formularz kontaktowy
  • Lokalizacja Armator jednostki
  • Kotwica Statek / załoga