Historia projektu / 2016 / 01

Historia projektu

27 sty

“Oferta” – nowość na stronie – zapraszamy!

Na naszej stronie pojawił się nowy dział - pod nazwą "Oferta".

Umieściliśmy tam zebrane w jednym miejscu, wszystkie najważniejsze propozycje aktywności i zajęć żeglarskich, z jakich mogą korzystać szkoły i instytucje wychowawcze, zamierzające swój program ubogacić edukacją żeglarską i szkoleniem morskim dzieci i młodzieży.
Wyszło tych propozycji całkiem sporo, od pełnowymiarowych rejsów zaczynając, przez krótsze żeglarskie zapoznanie się ze statkiem, po odwiedziny, lekcji historii i kultury morskiej czy zajęcia typu świetlicowego jak ferie i kursy podstaw jachtowego rzemiosła.
“Oferta” dostępna jest jako szósty, umieszczony skrajnie z prawej strony, element głównego menu (tuż za “Kontakt”).

Gorąco zapraszamy! 🙂

21 sty

Witaj szkoło! ;):)

Tytuł w nieco przewortny sposób opowiada o wczorajszym spotkaniu z dyrektorami gdańskich szkół i placówek oświatowych.

Na zaproszenie Wydziału Rozwoju Społecznego, mieliśmy możliwość zaprezentować zdefiniowaną od podstaw ofertę Zaruskiego, skierowaną do szkół i ich uczniów. Był to też pierwszy zwiastun kolejnej edycji “Gdańskiej Szkoły pod Żaglami”.
Załogę STS “Generał Zaruski” reprezentował kpt. Jerzy Jaszczuk, a Biuro Armatorskie MOSiR jego kierownik Krzysztof Dębski. Kapitan opowiedział o idei szkolenia morskiego, jego zaletach i efektach oraz o ratowaniu zasłużonego polskiego żaglowca. Krzysztof Dębski przedstawił plon korzyści płynących dla młodzieży z ostatnich trzech żeglarskich sezonów, oraz ofertę aktywizacji żeglarskiej dla szkół różnego szczebla edukacji, w oparciu o potencjał gdańskiego jachtu.
Goście mieli okazję dowiedzieć się też, iż wraz z pierwszym dniem wiosny rusza proces rekrutacji do kolejnej edycji naszego flagowego żeglarskiego projektu dla młodzieży – “Gdańskiej Szkoły pod Żaglami”.

Kierownictwu WRS w osobie dyr. Grzegorza Szczuki dziękujemy za zaproszenie wierząc, że wśród propozycji jakie przygotowaliśmy, szkoły znajdą coś dla siebie, a edukacja żeglarska w Gdańsku nabierze jeszcze większego rozpędu. Gdański żaglowiec to z jednej strony niepowtarzalna możliwość, a z drugiej – zobowiązanie, by idea gen. Mariusza Zaruskiego miała swoich kontynuatorów 🙂

 

18 sty

Dziękujemy Wam za WOŚP!!!

Wystawiony na charytatywną aukcję WOŚP, jednodniowy rejs gdańskim żaglowcem, został kupiony za 1.325 zł.

Cieszymy się że Orkiestra zyskała dzięki temu środki do realizacji swych celów, a nabywcy oraz wszystkim licytującym, dziękujemy za udział w tej akcji.
Ze zwycięzcą aukcji nawiążemy kontakt i mamy nadzieję dowiedzieć się o nim co nie co, np. skąd pomysł na taką formę wsparcia dla WOŚP? Bez względu jednak na to czy udział w aukcji podyktowany był żeglarskim sentymentem czy zamiarem przeżycia nieznanej przygody, wierzymy że miło spędzimy z “KlosPL” dzień na pokładzie Zaruskiego podczas najbliższego sezonu.

Dziękujemy raz jeszcze wszystkim uczestnikom licytacji i pozdrawiamy serdecznie! 🙂

15 sty

Nowy rok z TeBrą! :)

Dzięki inicjatywie Wydawnictwa Adeon, wydawcy m.in. Terminarza Żeglarskiego, ten rok upłynie pod znakiem Zaruskiego :).

Okładkę i wyklejkę tego uznanego kalendarza książkowego, zdobią właśnie zdjęcia gdańskiego żaglowca. Oprócz walorów estetycznych, jest to bardzo pożyteczne wydawnictwo, zawierające sporo cennych dla żeglarzy informacji. Zobaczcie sami! 🙂

Terminarz Żeglarski interaktywnie

Terminarz dostępny jest w wielu sklepach i salonach księgarskich, więc jeśli ktoś chciałby sobie rok umilać przy wykorzystaniu tego ładnego i przydatnego narzędzia, z przekonanie go polecamy! 🙂

Wydawnictwu Adeon dziękujemy za współpracę i zaangażowanie! 🙂

10 sty

WOŚP – po raz kolejny z Orkiestrą! :)

Wzorem lat ubiegłych przyłączymy się do szlachetnej akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. I znów będziemy mieć dla Was ciekawe propozycje.

Sami odbudowaliśmy Zaruskiego korzystając z pomocy wielu osób i instytucji, prowadząc zbiórkę publiczną, dlatego dobrze rozumiemy potrzebę wsparcia w tego typu przedsięwzięciach. Cieszymy się, że możemy przyłączyć się do Orkiestry i zagrać wspólnie kilka cennych akordów. Oczywiście będzie to możliwe tylko dzięki Wam – jeśli weźmiecie udział w aukcji i tym sposobem okażecie gest zarówno dziełu WOŚP jak i wobec STS “Generał Zaruski”.

5 sty

Zaruski z WOŚP – zapraszamy!!!

Ruszyły gdańskie aukcje wspierające dzieło Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Co roku bierzemy udział w tej akcji i nie inaczej jest tym razem.

Zapraszamy każdego, komu bliskie jest dzieło WOŚP i dodatkowo pachnie mu żeglarska przygoda, do wzięcia udziału w licytacji. Oprócz jednodniowego rejsu dla dwóch osób tym pięknym historycznym żaglowcem, podczas którego będzie można poznać jednostkę, jej historię, załogę i morskie opowieści, wziąć udział w pracach na pokładzie i żeglarskim szkoleniu, uczestnicy naszej aukcji otrzymają pamiątkowy certyfikat oraz kilka cennych upominków (koszulkę załogi z logo żaglowca, haftowany emblemat, silikonkę i okulary p/słon. z nazwą jednostki). Rejs odbędzie się w ciągu jednego dnia w sezonie żeglarskim 2016 (w okresie od maja do października), w dogodnym i uzgodnionym z uczestnikami terminie, uwzględniającym harmonogram już zaplanowanych rejsów i imprez w których bierze udział jednostka. Rejs zacznie się i skończy na Motławie w Gdańsku, gdzie cumuje STS „Generał Zaruski”.

Satysfakcja gwarantowana! :).

Nasza aukcja potrwa do 18. stycznia i już od startu cieszy się sporym zainteresowaniem :). W ciągu doby zyskała 6 licytujących i cenę 305 zł. Zapraszamy: Zaruski z WOŚP 2016

5 sty

Zaruski lodu się nie boi

Dziś miała miejsce akcja odladzania kadłuba Zaruskiego. Robiliśmy to pierwszy raz, dzięki uprzejmości kolegów z gdańskiej Mariny.

Wystarczyło kilka dni tęższych mrozów, a Motławę skuł lód na tyle gruby, iż pojawili się na środku koryta pierwsi amatorzy zimowego wędkowania.
Taki lód nie jest korzystny dla kadłuba statku. Marina posiada skuteczny system odladzania, wykorzystujący temperaturę głębszej wody. Po wyrąbaniu przerębla, w pobliżu kadłuba został zanurzony propeller, który głębszą i cieplejszą wodę wypycha na powierzchnię, roztapiając lód. Bardzo ciekawy wynalazek, a obserwacja jego skuteczności, sprawiła nam dużą frajdę :). Dosłownie z minuty na minutę rosła kałuża wody, która rozlewała się wokół kadłuba. Okazuje się, że Motława jest specyficznie ciepłą rzeką i nawet zimą na niewielkiej głębokości znajdują się spore zasoby ciepła, które można w tak pożyteczny sposób wykorzystać.

Kolegom z Gdańskiej Mariny pięknie dziękujemy za pomoc i okazję do poznania skutecznej metody ochrony kadłuba statku przed lodem

  • Email Formularz kontaktowy
  • Lokalizacja Armator jednostki
  • Kotwica Statek / załoga