Historia projektu / 2014 / 12

Historia projektu

21 gru

Wszystkiego Świątecznego!!! :):):)

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, wszystkim naszym przyjaciołom, żeglarzom, partnerom odbudowy gdańskiego żaglowca oraz programów edukacji morskiej, życzymy wszelkiej pomyślności, spełnienia marzeń, a w nowym roku samych dobrych wiatrów i żeglarskich przygód! 🙂

A do świątecznej ilustracji powyżej, użyliśmy w tym roku wyjątkowej urody zdjęcia które wykonał podczas jednego z rejsów, nasz bosman Mirek Bielecki. Jeśli więc doskwierają Wam zimowe chłody lub niepogoda, niech to zdjęcie przypomni jak ciepło i pięknie potrafi być na Bałtyku latem. I niech wleje w Wasze serca odpowiednią porcję tego upału… 🙂

20 gru

Wigilia na Zaruskim czyli młodzież potrafi :)

Wczoraj w kubryku gdańskiego żaglowca odbyła się niecodzienna uroczystość.

Spotkanie opłatkowe mianowicie. I choć w tych dniach takie spotkania odbywają się w wielu miejscach, nasze było szczególne, bo zorganizowane przez młodzież która pływała z nami w tym sezonie. Ujęło nas to bardzo :).
Młodzież sama się skrzyknęła, zorganizowała świąteczne dekoracje jakich ten statek jeszcze nie widział. Nie zabrakło też pyszności, które każdy przygotował na miarę swych możliwości. Były życzenia, dzielenie się opłatkiem, a załoga dostała w prezencie album ze zdjęciami ze wspólnych rejsów tego sezonu.
Po prostu urzekająca historia :). Nikt z nas się tego nie spodziewał, a serdeczność jaka zagościła na pokładzie Zaruskiego tego wieczora, była bezprecedensowa.

Czy podobną satysfakcję czuł gen. Mariusz Zaruski, gdy jego wychowankowie dziękowali mu za wspólną pracę na morzu? Zapewne tak.
Cieszymy się ogromnie, że już w drugim roku swej szkolnej działalności, gdański żaglowiec dorobił się takiej wspaniałej grupy entuzjastów żeglarstwa, a przede wszystkim wartościowych młodych ludzi. To dowód tego, że warto było w Gdańsku postawić na żeglarstwo, a wysiłki MOSiR oraz oficerskiej załogi jachtu, zostały docenione.

Droga młodzieży, pięknie Wam za ten gest dziękujemy i jeszcze raz życzymy Wszystkiego Świątecznego!!!

4 gru

PEM – EkoInspiracją 2014! Gratulujemy!

Program Edukacji Morskiej w Gdańsku podczas uroczystej gali siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie otrzymał nagrodę EKO Inspiracja 2014.

Celem konkursu „Odpowiedzialnie z Naturą” jest wspieranie działań na rzecz społecznej edukacji ekologicznej oraz promocja idei zrównoważonego rozwoju.
Rada programowa plebiscytu doceniła gdańską inicjatywę, w kategorii PARTNERSTWO.
To dowód uznania dla wszystkich osób i instytucji zaangażowanych w realizację Programu.

Program Edukacji Morskiej w Gdańsku jest przykładem udanej współpracy instytucji miejskich, organizacji pozarządowych, biznesu oraz władz samorządowych i centralnych. W ramach zajęć szkolnych wszyscy uczniowie pierwszych klas gdańskich gimnazjów wypływają w jednodniowe rejsy edukacyjne. Na wodzie uczą się podstaw żeglarstwa, poznają morską historię swojego miasta, zgłębiają wiedzę na temat fauny i flory Bałtyku oraz dowiadują się, jak ważne jest przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i poczucie odpowiedzialności za siebie i innych.

Z sukcesu PEM cieszymy tym bardziej, iż od początku ze sobą współpracujemy – Program wspierał odbudowę Zaruskiego, a my promowaliśmy to dzieło wśród gdańskich gimnazjalistów, biorących udział w Programie. Od dwóch lat współorganizujemy również rejsy na STS “Generał Zaruski” dla laureatów konkursów organizowanych przez PEM.

Przyjaciołom z PEM serdecznie gratulujemy sukcesu i życzymy pomyślności! 🙂

  • Email Formularz kontaktowy
  • Lokalizacja Armator jednostki
  • Kotwica Statek / załoga