Podręcznik załoganta i oficera

Oddajemy w Wasze ręce nowe, zaktualizowane, rozszerzone i wzbogacone opracowanie podręcznika uczestnika rejsu. Posiada uporządkowany układ i funkcjonalny spis treści.

Autorami są: nasz oficer programowy Piotr Królak oraz Miłosz Romaniuk, jeden z oficerów wachtowych, zawodowo związany z uczelnią o profilu pedagogicznym.

Kompendium zawiera wiele cennych informacji o historii jachtu, dziele jego odbudowy i edukacyjnej misji, ale również o budowie, obsłudze takielunku, manewrach, zasadach bezpieczeństwa, o organizacji i przebiegu rejsu, obowiązkach wacht, żeglarskich zwyczajach i ceremoniale morskim. Przyda się każdemu – od osób zaczynających swoją przygodę z żeglarstwem, po wykwalifikowanych żeglarzy o oficerskich ambicjach i planach.

Dostępny po lewej stronie plik, ma strukturę książkową, pozwalającą na dwustronny wydruk. Wybierając się na rejs można sobie to zamknąć w jakiś ogólnodostępny wariant oprawy grzbietowej i, w formie książki, zabrać ze sobą na pokład 🙂

Autorom dziękujemy za wkład pracy, a wszystkich uczestników rejsów na jachcie szkolnym “Generał Zaruski” zapraszamy do lektury 🙂

  • Email Formularz kontaktowy
  • Lokalizacja Armator jednostki
  • Kotwica Statek / załoga