Podręcznik załoganta i oficera

Oddajemy w Wasze ręce nowe, zaktualizowane, rozszerzone i wzbogacone opracowanie podręcznika dla uczestników rejsów oraz oficerów. Posiada uporządkowany układ i funkcjonalny spis treści.

Autorami są: nasz oficer programowy Piotr Królak oraz Miłosz Romaniuk, jeden z oficerów wachtowych, zawodowo związany z uczelnią o profilu pedagogicznym. Swój wkład w najnowsze wydanie podręcznika, ma także nasz bosman Mirosław Bielecki.

Kompendium zawiera wiele cennych informacji o historii jachtu, dziele jego odbudowy i edukacyjnej misji, ale również o budowie, obsłudze takielunku, manewrach, zasadach bezpieczeństwa, o organizacji i przebiegu rejsu, obowiązkach wacht, żeglarskich zwyczajach i ceremoniale morskim. Przyda się każdemu – od osób zaczynających swoją przygodę z żeglarstwem, po wykwalifikowanych żeglarzy o oficerskich ambicjach i planach.

Dostępne po lewej stronie pliki, mają strukturę książkową, pozwalającą na dwustronny wydruk. Wybierając się na rejs można sobie to wydrukować, zamknąć w jakiś ogólnodostępny wariant oprawy grzbietowej i, w formie książki, zabrać ze sobą na pokład 🙂

Dostępna jest też wersja w języku angielskim, dla naszych zagranicznych załogantów 🙂

Autorom dziękujemy za wkład pracy, a wszystkich oficerów oraz uczestników rejsów na jachcie szkolnym “Generał Zaruski” zapraszamy do lektury 🙂

  • Email Formularz kontaktowy
  • Lokalizacja Armator jednostki
  • Kotwica Statek / załoga