Patronat Prezydenta RP

Z dumą informujemy iż projekt „Gdańsk ratuje Żaglowiec” został objęty Honorowym Patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.

Przypomnijmy, iż 14 maja 2011 roku Prezydent RP zainteresowany odbudową zasłużonego polskiego jachtu „Generał Zaruski”, odwiedził miejsce jego remontu w Gdańskiej Stoczni REMONTOWA SA. Tam z rąk Prezydenta Miasta Gdańska Pawła Adamowicza odebrał pamiątkową cegiełkę wykonaną z oryginalnej planki żaglowca oraz prośbę władz miasta o patronat nad dziełem odbudowy jednostki.

Honorowy Patronat ze strony Pierwszego Urzędu RP jest dla nas wielkim komplementem i potwierdza przekonanie o słuszności decyzji władz miasta ratowania tego zasłużonego polskiego jachtu, z zamiarem przywrócenia mu dawnej świetności i misji edukacji morskiej i żeglarskiej polskiej młodzieży.

Po zakończeniu procesu odbudowy, w dniu 30.10.2012 r. miało miejsce uroczyste podniesienie bandery na STS Generał Zaruski, w którym uczestniczył Prezydent Bronisław Komorowski, wpływając na pokładzie Zaruskiego na czele żeglarskiej parady, ze stoczni do Gdańska na Targ Rybny. Od władz Miasta Prezydent Komorowski otrzymał certyfikat honorowego członka załogi i bezterminowe zaproszenie na rejs, a zebrani goście mieli okazję usłyszeć z jego ust jak znaczącym i symbolicznym dziełem było przywrócenie tej zasłużonej dla polskiego żeglarstwa jednostki do morskiej służby.

  • Email Formularz kontaktowy
  • Lokalizacja Armator jednostki
  • Kotwica Statek / załoga