Historia projektu / 2014 / 11

Historia projektu

26 lis

Foto-konkurs “Morskie Impresje” rozstrzygnięty!

Konkurs fotograficzny "Morskie Impresje" został rozstrzygnięty. Cieszymy się, że młodzież tak zręcznie potrafi wykorzystaćaparat fotograficzny i nadmorski urok Gdańska.

Finał IX Pomorskiego Konkursu Fotograficznego „Morskie Impresje” odbył się 25 listopada 2014 r. Przypomnijmy iż jego organizatorami byli: Gimnazjum nr 19 w Gdańsku, Urząd Miejski w Gdańsku, JKMW „Kotwica” w Gdyni oraz MOSiR w Gdańsku.
Po przywitaniu gości zabrał głos przewodniczący jury Pan Andrzej Radomski z Biura Prezydenta Gdańska ds. Sportu, który ciepło wyrażał się o pasji młodych fotografików i chwalił poziom artystyczny zgłoszonych prac. Następnie wręczono laureatom nagrody. Kapitan Jerzy Brezdeń zaprosił sześciu laureatów na rejs po Zat. Gdańskiej, ufundowany przez Komandora JKMW „Kotwica” Edwarda Kinasa, a Piotr Królak oficer programowy STS „Generał Zaruski”, wręczył laureatom zaproszenia na rejs gdańskim żaglowcem. Rejsy odbędą się w maju 2015 r. Wiosną zorganizowane zostaną także warsztaty fotograficzne dla wszystkich uczestników konkursu.
Poniżej możecie obejrzeć konkursowe prace i kilka zdjęć z samej uroczystości.
Zwyciężył Kacper Buczyński z Gimnazjum nr 21, przed Julią Wołoszyk z Gimnazjum nr 19 i Adą Kalinowską z Gimnazjum nr 16.

Organizatorom gratulujemy inicjatywy i determinacji, a młodym artystom – ich osiągnięć. Tak trzymać! Do zobaczenia na pokładzie Zaruskiego! 🙂

Kacper Buczyński

Kacper Buczyński

Kacper Buczyński

Julia Wołoszyk

Ada Kalinowska

26 lis

“Wypstrykać” sobie rejs ;):)

W przyszłym tygodniu rozstrzygnięty zostanie konkurs fotograficzny w Gimnazjum nr 19.

Konkurs fotograficzny “Morskie impresje” organizowany co roku przez gdańskie gimnazjum, ma już swoją tradycję. We wtorek 25.11.2015 r. odbędzie się finał IX jego edycji.
Akcja ma zasięg wojewódzki i adresowana jest do dzieci i młodzieży szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół średnich. Organizatorami są Gimnazjum nr 19, Urząd Miasta Gdańska oraz Jacht Klub Marynarki Wojennej “Kotwica”.
Jak zachęcają organizatorzy, konkurs jest dla wszystkich, którzy kochają morze i fotografowanie.
Cieszy nas taka inicjatywa i zaproszenie do jej wsparcia, przyjęliśmy z entuzjazmem. Efektem tej współpracy będzie jednodniowy rejs na STS “Generał Zaruski, dla laureatów konkursu.

Trzymamy kciuki za wszystkich młodych artystów którzy zgłosili swoje prace i cieszymy się, że będzie nam dane wspólnie pożeglować i zapewne zrobić kilka nowych zdjęć na pokładzie gdańskiego żaglowca 🙂

15 lis

Gotowi do zimowania

Pod koniec października rozpoczniemy przygotowania do zimowania, a jacht okryje specjalny namiot.

Uszyty przez firmę BrytSails namiot, świetnie sprawdził się już w poprzednich sezonach. Chroni pokład przed chłodem, wiatrem i opadami, pozwalając na utrzymanie wyższej niż na zewnątrz temperatury. Mamy nadzieję że przy sprzyjającej aurze i dzięki namiotowi, uda nam się wykonać jeszcze niezbędne prace konserwacyjne, wymagające zdecydowanie dodatnich temperatur.
Liczymy także na to, że uda nam się zakupić ze środków zbiórki publicznej, pokrowce na żagle, które od przyszłego sezonu będą je chronić podczas dłuższych postojów w portach. Osłonięta będzie także winda kotwiczna oraz świetliki pokładowe nad kubrykiem i mesą oficerską.
Do zimowania przygotowane zostaną także urządzenia, systemy i instalacje znajdujące się na statku, by niskie temperatury których można się spodziewać na początku roku, nie poczyniły żadnych szkód.

Gotowy do zimy i osłonięty namiotem Zaruski, będzie jednak – jak co roku – otwarty dla zorganizowanych grup zwiedzających oraz gotowy do zajęć stacjonarnych dla dzieci i młodzieży.

Zapraszamy!

10 lis

Dobre wieści dla MAST – to jeszcze nie koniec :)

Znalazło się jeszcze miejsce na przedłużenie projektu M.A.S.T do wiosny 2015 r. To dla nas bardzo dobra wiadomość.

Jak się dowiedzieliśmy od Anny Turnik-Pieciun, zarządzającej projektem M.A.S.T w gdańskim MOSiR, w ostatnich dniach, decyzją Komitetu Sterującego Programu “Południowy Bałtyk”, projekt M.A.S.T. zostanie przedłużony do 30 kwietnia 2015r. – Projekt kontynuować będzie MOSiR, Uniwersytet w Kłajpedzie oraz nowy partner – Szkoła Handlowa w Roskilde (Dania). Głównymi działaniami podczas przedłużenia jest rozszerzanie sieci współpracy w ramach MAST Association, planowanie dalszej współpracy po zakończeniu projektu, w tym poszukiwanie nowych partnerów projektowych oraz prace nad przygotowaniem nowego projektu w ramach Programu “Południowy Bałtyk 2014-2020”.
Można by powiedzieć, że “stare” da początek “nowemu”, a nasza żeglarska aktywność w ramach unijnych programów, zachowa ciągłość. Korzystając ze wsparcia “starego” programu jeszcze do wiosny, będziemy mogli przygotować kolejne aplikacje i doczekać do nowych konkursów w ramach kolejnej edycji “Południowego Bałtyku” na przyszłe lata.
Pozwoli nam to także utrzymać i rozwinąć współpracę z cennymi partnerami, których nie chcielibyśmy stracić.

Tak więc choć nie wprost żeglarsko, to jednak z pożytkiem dla przyszłych tego typu działań, będziemy jeszcze do wiosny działać w ramach projektu M.A.S.T. Trzymajcie kciuki! 🙂

  • Email Formularz kontaktowy
  • Lokalizacja Armator jednostki
  • Kotwica Statek / załoga