Historia projektu / 2021 / 01

Historia projektu

28 sty

Morze obiektywem rysowane A. D. 2021

Tegoroczny Pomorski Konkurs Fotograficzny "Morze obiektywem rysowane" został rozstrzygnięty. Od lat wspieramy tę inicjatywę biorąc udział w pracach jury i fundując nagrodę w postaci rejsu dla laureatów. Cieszy nas ta współpraca i chylimy czoła przed determinizmem organizacyjnym Pani Barbary Bielenkiewicz. Uczestnikom, dzieciom i młodzieży gratulujemy fotograficznej pasji i osiągnięć na tym polu :)

Pomysł, by uwrażliwiać młodzież na piękno przyrody, na walory położenia geograficznego Polski, na historię morskości i wartość dziedzictwa Bałtyku, jest świetnym uzupełnieniem programu nauczania instytucjonalnego. To wytchnienie od klasycznej nauki i okazja do rozwijania swoich zainteresowań, rozbudzania pasji, poszukiwań własnej twórczej ekspresji. Fotografia jest wspaniałą dyscypliną sztuki, bo pozwala zachwycić się widokiem, który mamy przed sobą, gdy tylko potrafimy go zauważyć i docenić. To gotowe naturalne dzieło i nie trzeba nic ponad aparat (wprawne oko i trochę interesującej wiedzy), który, dzięki postępowi techniki, niemal każdy z nas ma w kieszeni, by zatrzymać w kadrze tę ulotną chwilę.

Cieszy nas również to, że wśród uczestników (i laureatów) przewijają się nazwiska znane z wcześniejszych edycji konkursu. To pokazuje, że dla niektórych fotografia to nie krótkotrwała czy przypadkowa przygoda, tylko świadome zainteresowanie i droga. Kto wie, dokąd Was ona zaprowadzi… 🙂

Dziękujemy organizatorom za tę przyjemność udziału w tak wartościowej inicjatywie, a jury pod przewodnictwem uznanego gdańskiego fotografa Piotra Połoczańskiego, za profesjonalny klimat współpracy i edukacyjny wkład. Uczestnikom zaś gratulujemy udziału (i determinacji w tych trudnych epidemicznych ograniczeniach) oraz osiągnięć i cieszymy się na myśl o wspólnym rejsie 🙂

25 sty

Gramy z WOŚP!

Jak co roku, gdański żaglowiec zaangażował się w charytatywne dzieło Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podczas odbudowy Zaruskiego sami korzystaliśmy z bezinteresownego wsparcia dobrych ludzi i instytucji. Znamy wartość takich inicjatyw.

W tym roku na aukcję trafił pamiątkowy bibelot, który będzie niewątpliwą ozdobą biurka, ściany czy regału każdego miłośnika morza i bałtyckiego dziedzictwa. Cegiełka, ręcznie wykonana z dębowej planki poszycia burty, jest kawałkiem historii tego unikatowego polskiego żaglowca, który, po odbudowie przez Miasto Gdańsk (przy wsparciu wielu osób i instytucji), służy wychowaniu morskiemu i edukacji żeglarskiej dzieci, młodzieży i dorosłych.

Zapraszamy do udziału w aukcji! Taka okazja nie zdarza się często 🙂

  • Email Formularz kontaktowy
  • Lokalizacja Armator jednostki
  • Kotwica Statek / załoga