Historia projektu / 2023 / 02

Historia projektu

17 lut

Konkurs fotografii rozstrzygnięty – GRATULUJEMY!!!

Dziś w południe, w Zespole Szkół Morskich w Gdańsku, miał miejsce finał IV Pomorskiego Konkursu Fotograficznego "Morze obiektywem rysowane". Tegoroczna edycja pokazała dalszy znaczący progres tej imprezy, tak pod względem artystycznym, jak i ilościowym.

Na konkurs wpłynęła rekordowa liczba prac konkursowych z podziałem na kategorie szkół podstawowych i szkół średnich. Biuro Armatorskie Gdańskiego Ośrodka Sportu od wielu lat wspiera tę wartościową inicjatywę, biorąc udział w obradach jury i fundując nagrody dla laureatów z kategorii szkół ponadpodstawowych.

Bardzo nas cieszy rosnący z roku na rok poziom artystyczny tej imprezy. Jury, pod przewodnictwem uznanego gdańskiego fotografika Piotra Połoczańskiego, nie miało łatwego orzecha do zgryzienia. Wśród takiej ilości prac, coraz lepszych, coraz dojrzalszych artystycznie i wprawnych technicznie, nie łatwo było dokonać wyboru. Potwierdza to fakt, iż oceny poszczególnych jurorów nie były identyczne jak sumaryczny werdykt ostateczny. Choć poruszaliśmy się zasadniczo wśród tych samych prac jeśli wziąć pod uwagę zdjęcia nagrodzone oraz wyróżnione – relacjonuje Krzysztof Dębski.

Cieszy nas fakt, że gdańskie dzieci i młodzież są wrażliwe na otaczający je krajobraz, ze szczególnym uwzględnieniem elementów związanych z morzem i portową infrastrukturą. Z jednej strony wydaje się to oczywiste dla gdańszczan, ale z drugiej strony, zgodnie z powiedzeniem “cudze chwalicie, swego nie znacie”, nie zawsze doceniamy to, z czym mamy do czynienia na co dzień. A morze i jego otoczenie, to nieprzebrana skarbnica fotograficznych tematów. W tej przestrzeni panuje nieustanny ruch i zachodzą zmiany. Dla wrażliwego obserwatora i wprawnego oka, zawsze znajdzie się jakiś zachwycający widok i okazja do zatrzymania w kadrze chwili, która potem może być źródłem miłych wspomnień.

Organizatorom serdecznie gratulujemy, a Pani Barbarze Bielenkiewicz, która od lat osobiście nie szczędzi starań, by ta impreza trwała i rozwijała się, kłaniamy się nisko 👏 🏆 🥇 👑 🎉 💪

Gratulujemy także, a może przede wszystkim, uczestnikom konkursu! Bez Was by go nie było! Bez względu na to, kto jakie trofea osiągnął, rozwijajcie swoją fotograficzną pasję, swoją wrażliwość i nie ustawajcie w swoim zachwycie dla Morza. Morze to okno na świat. Jako Polacy mamy bezcenny przywilej, że możemy żyć w jego sąsiedztwie i czerpać wszelkie korzyści jakie morze oferuje. Życzymy Wam następnych fotograficznych zdobyczy i sukcesów! Tak trzymać! 🙂

  • Email Formularz kontaktowy
  • Lokalizacja Armator jednostki
  • Kotwica Statek / załoga