Historia projektu / 2010 / 10

Historia projektu

18 paź

Zaruski zdobywa nowych Przyjaciół

W miniony czwartek miała miejsce bardzo miła uroczystość. W sali konferencyjnej CH Manhattan odbyło się spotkanie podsumowujące II edycję Maratonu Sierpniowego.

Podczas niego projekt odbudowy “Generała Zaruskiego” otrzymał wymierne dowody wsparcia ze strony organizatorów.

Maraton Sierpniowy to młoda impreza, ale od początku ambitnie angażująca się w ważne społecznie inicjatywy. W zeszłym rok środki zgromadzone podczas Maratonu zasiliły konto budowy ośrodka dla dzieci niewidomych w Sobieszewie, a w tym roku organizatorzy przyłączyli się do akcji odbudowy zasłużonego polskiego Żaglowca. Podczas czwartkowego spotkania firma STBU, współorganizator Maratonu Sierpniowego, przekazała kolejną porcję bloków linowych. Prezes STBU, Zbigniew Foltyński powiedział przy tej okazji, że firma również jako broker morski za swój obowiązek i zaszczyt poczytuje sobie okazję do wsparcia ważnej dla polskiego żeglarstwa inicjatywy. Przypomnijmy, że nie był to pierwszy dowód pomocy ze strony tej instytucji, a z słów Prezesa wynikało także, że nie ostatni. W ten sposób mamy już niemal połowę wszystkich bloków potrzebnych jednostce do pełnej gotowości i sprawności.

Do grona przyjaciół “Zaruskiego” dołączyła przy tej okazji firma Netz, preferowany partner marki HP, która przekazała na rzecz projektu urządzenia i specjalny system obiegu dokumentów “Spektrum” wraz z komfortowym dla nas wsparciem. Odbudowa Żaglowca to skomplikowany proces także od strony formalnej i administracyjnej, więc taka pomoc na pewno nam się przyda. Prezes firmy Netz, Ireneusz Ziomkowski wyraził swoje zadowolenie z tego, że udało mu się dołączyć do grona mecenasów odbudowy Zaruskiego, której kibicuje od dawna. Jak widać przyjaciół naszego dzieła przybywa, co bardzo cieszy i pozwala wierzyć, że dzięki wspólnemu zaangażowaniu całe przedsięwzięcie zakończy się sukcesem. Za udzielone wsparcie serdecznie dziękujemy.

Dodam jeszcze, że czwartkowe spotkanie nie przypadkiem odbyło się gościnnych progach CH Manhattan, ponieważ od tego dnia przez miesiąc w centralnym punkcie obiektu – na parterze, możecie oglądać pamiątkową wystawę fotograficzną Maratonu Sierpniowego oraz prezentację poświęconą s/y “Generał Zaruski” i idei jego ratowania.

Gorąco zapraszamy.

Ahoj!

1 paź

“Generał Zaruski” w unijnym programie

Z wielką radością informujemy że projekt MAST, został pozytywnie oceniony przez Komitet Sterujący Programu Współpracy Transgraniczej Południowy Bałtyk 2007-2013.

Maritime Education and Sail Training for Young People, którego inicjatorem i głównym beneficjentem jest gdański MOSiR, został pozytywnie oceniony przez Komitet Sterujący Programu Współpracy Transgraniczej Południowy Bałtyk 2007-2013. Tym samym otwiera się przed nami możliwość przygotowania i realizacji integracyjnych rejsów szkoleniowych dla młodzieży z krajów Południowego Bałtyku. W projekcie oprócz “Generała Zaruskiego” wykorzystane będą również żaglowce i jachty pozostałych partnerów MAST, m.in. litewski “Brabander”, duński “Roret” czy należący do NCŻ AWFiS w Gdańsku “Śniadecki”. Wszystkim, którzy trzymali kciuki za powodzenie projektu, serdecznie dziękujemy!

Informacje o projektach zatwierdzonych przez Komitet Sterujący znajdą Państwo na stronie: PWT Południowy Bałtyk

  • Email Formularz kontaktowy
  • Lokalizacja Armator jednostki
  • Kotwica Statek / załoga