Historia projektu / 2017 / 03

Historia projektu

17 mar

Poczta Polska w Roku Zaruskiego

Poczta Polska znacząco zaangażowała się w obchody rocznicy urodzin Generała. Przed nami kolejny filatelistyczny rarytas :)

Miło nam poinformować, iż regionalne Biuro Filatelistyki Poczty Polskiej, przygotowało we współpracy z nami, okolicznościową kartkę pocztową z okazji 150-tej rocznicy urodzin gen. Mariusza Zaruskiego oraz specjalny datownik. Obydwa wydawnictwa będą miały swą premierę podczas konferencji “Generał Mariusz Zaruski – życiorys morzem pisany”, która odbędzie się 08.04.2017 r. w Ośrodku Kultury Morskiej Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku.

W tym dniu datownik będzie stosowany w Urzędzie Pocztowym Gdańsk 1 i na stoisku Poczty Polskiej podczas konferencji w OKM.

Poniżej prezentujemy Wam projekt kartki, wzór datownika oraz okolicznościowy znaczek, który Poczta Polska wydała z okazji jubileuszu, a który miał swoją premierę podczas uroczystej gali otwarcia “Roku Mariusza Zaruskiego” w Ośrodku Olimpijskim w Warszawie w dniu 31.01.2017 r.

2 mar

Stemplujemy jubileusz!

Nowa pieczęć jachtowa, z jubileuszowym logo, właśnie wchodzi do użytku i wierzymy, że się Wam spodoba :)

Jeśli kolekcjonujecie okolicznościowe pieczęci lub po prostu chcielibyście komuś wysłać pocztówkę z jubileuszowym logo, upamiętniającym 150. rocznicę urodzin gen. Mariusza Zaruskiego, to mamy dla Was dobrą wiadomość 🙂 Właśnie wchodzi do użytku pieczęć jachtowa z okolicznościowym znakiem. Powyżej możecie zobaczyć jej odcisk i gdy tylko będziecie na Zaruskim, nie zapomnijcie zapytać załogi o pamiątkę w postaci pocztówki ze zdjęciem gdańskiego żaglowca i jubileuszową pieczęcią 🙂

1 mar

ABC Żeglarstwa – jak zawsze wiosną

Akademia Żeglarska Zaruskiego zaprasza na wiosenną edycję kursu podstaw wiedzy żeglarskiej. Do zobaczenia na pokładzie gdańskiego żaglowca! :)

Jak co roku wiosną rozpoczynamy zasadnicze przygotowania do sezonu. Zarówno pod względem technicznym i promocyjnym, jak i edukacyjnym – rusza kolejna edycja kursu “ABC żeglarstwa”.
Przez kilka dni będziemy spotykać się na pokładzie gdańskiego żaglowca, by zgłębiać tajniki wiedzy z historii żeglarstwa, specyfiki życia na jachcie, podstaw nawigacji i meteorologii czy bezpieczeństwa żeglugi. Najlepsi uczestnicy będą mieli możliwość wzięcia udziału w bezpłatnym jednodniowym rejsie na STS „Generał Zaruski”.
Bezpłatne zajęcia będą się odbywać na żaglowcu zacumowanym przed siedzibą Narodowego Muzeum Morskiego na Ołowiance, a dokładnie przed dziobem statku-muzeum “Sołdek”. Poniżej znajdziecie mapkę, by łatwiej było Wam do nas trafić.

Im bliżej będzie terminu rozpoczęcia kursu, będziemy Was informować o programie zajęć oraz sposobie zgłoszenia swojego udziału. Obserwujcie nasze ogłoszenia na stronie i profilu Facebook, a na pewno nie umknie Wam ta oferta :).

  • Email Formularz kontaktowy
  • Lokalizacja Armator jednostki
  • Kotwica Statek / załoga