Historia projektu / 2011 / 11

Historia projektu

18 lis

Zaruski wczoraj…

Mam dla Was kilka najnowszych zdjęć, dosłownie z wczoraj. Miło popatrzeć… :)

16 lis

Generał Zaruski jachtem szkolnym

Z satysfakcją informujemy, iż sukcesem zakończyły się nasze starania i decyzją Izby Morskiej z Gdyni z dnia 26.10.2011r., Generał Zaruski zyskał status jachtu szkolnego.

W ten sposób jednostka uzyskała prawo używania przed swą nazwą skrótu STS (Sail Training Ship). Idea gen. Mariusza Zaruskiego znalazła formalne potwierdzenie w Certyfikacie Okrętowym jachtu, a STS Generał Zaruski staje w szeregu innych polskich żaglowców szkolnych, które młodym ludziom zapewniają okazję do związania swojej życiowej pasji z morzem.

Cieszymy się z tego faktu wierząc, że przez kolejne kilkadziesiąt lat tysiące młodych żeglarzy przewinie się przez pokład STS Generał Zaruski.

15 lis

Kontrakt na ostatni etap odbudowy jednostki już podpisany

Z największą radością informujemy, iż wczoraj w siedzibie armatora, MOSiR w Gdańsku, podpisana została umowa na realizację ostatniego etapu odbudowy jednostki.

Kontrakt obejmuje wybudowę wnętrza wraz ze wszystkimi niezbędnymi instalacjami, pokładówkami, wyposażeniem kadłuba oraz pokładu.
Z największą radością informujemy, iż wczoraj w siedzibie armatora, MOSiR w Gdańsku, podpisana została umowa na realizację ostatniego etapu odbudowy jednostki. Kontrakt obejmuje wybudowę wnętrza wraz ze wszystkimi niezbędnymi instalacjami, pokładówkami, wyposażeniem kadłuba oraz pokładu.

Wykonawcą tego zadania będzie dobrze wszystkim znana firma Complex Jacht, która obecnie kończy remont kadłuba. Jakość prac prowadzonych na jednostce wystawia jej najlepsze referencje, co wielokrotnie znajdowało potwierdzenie w opiniach odwiedzających kadłub żeglarzy, szkutników, inspektorów nadzoru technicznego i PRS. Przypomnijmy, że przetarg na wykonanie tego zamówienia został ogłoszony w czerwcu, a firma Complex Jacht była jedyną która złożyła w wymaganym terminie ofertę.
Wartość kontraktu to niemal 2, 3 mln zł – tyle ile wyniósł remont kadłuba. Prace zgodnie z umową mają potrwać 12 miesięcy, ale liczymy na to, że szkutnikom uda się zakończyć je wcześniej, by Zaruski mógł jeszcze w przyszłym sezonie wrócić do morskiej służby.
Oto wizualizacje kabiny nawigacyjnej z mesą rufową oraz kubryku załogi, wykonane przez firmę ShipService:

  • Email Formularz kontaktowy
  • Lokalizacja Armator jednostki
  • Kotwica Statek / załoga