Historia projektu / 2012 / 04

Historia projektu

27 kwi

Zaruski przed majowym weekendem…

Mam dla Was najświeższe zdjęcia z remontu Generała. Sami zobaczcie ile go przybyło od poprzedniego wideoreportażu, a przecież było to zaledwie tydzień temu. Na filmie możecie też zobaczyć niemal gotowy nowy bukszpryt oraz elementy pokładówek podczas ostatnich szlifów przed zamontowaniem na pokładzie Żaglowca.

Wszystkiego WEEKENDOWEGO w ten wyjątkowy majowy czas!!! 🙂

18 kwi

Wideoreportaż ze stoczni 16.04.2012r.

Zapraszam Was na wideo-spacer po Zaruskim, gdzie trwa wybudowa wnętrza, siłowni i wszelkich niezbędnych instalacji. Zobaczcie sami jak Żaglowiec rośnie w oczach :)

13 kwi

Zapraszamy na Gdańskie Targi Turystyczne

Jak przystało na flagowy gdański Żaglowiec, pierwsza w sezonie impreza z naszym udziałem odbywa się właśnie w grodzie Neptuna.

Od dziś do niedzieli możecie nas odwiedzić na Gdańskich Targach Turystycznych, w hali nr 3. Choć gdański MOSiR na tej imprezie występuje w wielu różnych rolach i obszarach aktywności, głównie w związku z UEFA Euro 2012, jak co roku nie zabraknie bardzo okazałego stoiska promującego miejskie kąpieliska. I tu nas znajdziecie. Na stoisku jak zawsze czekają na Was pamiątki z Zaruskiego, skarbona zbiórki publicznej, płyty z festiwalu “Szanty pod Żurawiem” oraz nowe materiały reklamowe, wydane specjalnie na ten sezon pod hasłem “Wracamy na morze”.

Gdańska impreza turystyczna to w tym roku wyjątkowe wydarzenie – jubileusz 15-lecia oraz kontekst Euro 2012. Nie zabraknie więc atrakcji dla miłośników futbolu oraz propozycji ze strony miast-organizatorów turnieju (w tym z Ukrainy). A do tego specjalistyczne salony jak Kajak EXPO czy EVENT Expo, konkursy z nagrodami dla zwiedzających, regionalne przysmaki i giełda agroturystyki.

Po szczegóły udajcie się na stronę Gdańskie Targi Turystyczne

Do zobaczenia na Gdańskich Targach Turystycznych!!! 🙂

5 kwi

27 tysięcy PLN dla Zaruskiego

Z radością informujemy o dorobku zbiórki publicznej, która się właśnie zakończyła. Zebraliśmy w sumie 27.546,48 PLN (w tym 20 EUR i 100UAH).

Dzięki temu mogliśmy kupić dobrej klasy odbijacze, resztę bloków linowych oraz elementów takielunku (ściągacze, liny stalowe, kausze i szakle nierdzewne). Teraz gdy tylko wybudowa na to pozwoli możemy stawiać maszty, montować drzewca, takielunek i szyć żagle.

Jak pamiętacie zbiórkę tę pierwszy raz prowadziło dla nas stowarzyszenie Związek Miast i Gmin Morskich od marca ub. r. Trzeba przyznać, że ZMiGM to partner godny zaufania, a w zbiórkę która jest sporym wyzwaniem logistycznym i formalnym, włożyli dużo serca. Dlatego jej efekt jest tak okazały.
Wśród darczyńców nie zabrakło naszych sprawdzonych przyjaciół jak STBU Brokerzy Ubezpieczeniowi czy Hanse Sail z Rostocku. Dołączyli też nowi, zarażeni entuzjazmem innych – m.in broker ubezpieczeniowy Willis Polska SA, która wspólnie z STBU ufundowała wszystkie pozostałe bloki.

Ale wielkie wyrazy wdzięczności należą się Wam wszystkim, którzy wrzuciliście do skarbon zbiórki publicznej choć złotówkę. Możecie czuć teraz prawdziwą dumę, że już wkrótce legendarny polski Żaglowiec wróci na morze po części dzięki Wam. Gdy kiedyś odwiedzicie pokład Zaruskiego rozglądajcie się pilnie – kto wie, może znajdziecie ten skrawek liny, kauszy czy szakli, który ufundowaliście. To będzie bardzo miła świadomość.
Jeszcze raz bardzo dziękujemy wszystkim za wsparcie okazane w minionym roku, a tych którzy jeszcze nie zdążyli dołączyć do grona przyjaciół Zaruskiego informujemy, że niestrudzony ZMiGM w tym roku będzie prowadził nową zbiórkę publiczną, która zakończy odbudowę tej ważnej dla polskiego żeglarstwa jednostki.

4 kwi

Prace nad wybudową idą pełną parą

Na Zaruskim zrobiło się rojno jak w ulu – wykonawcy poszczególnych etapów kontraktu dwoją się i troją nad pomnażaniem efektów swej pracy.

W ostatnim czasie regularnie nawiedzają jacht elektrycy oraz ekipa montująca instalację grzewczą. Oprócz tego trwają prace nad siłownią i wybudową szkutniczą.

Jak możecie zobaczyć na zdjęciach wykonano już część instalacji elektrycznych, widać niemal całą konstrukcję mesy rufowej. W kubryku wyznaczone zostały miejsca na poszczególne koje, gotowa jest zabudowa dziobu; teraz szkutnicy wchodzą do części rufowej. Widać pierwsze schody. Prace są prowadzone w bardzo przemyślany sposób, by wykonanych elementów nie narażać na uszkodzenia czy przedwczesną eksploatację.

Dlatego wiele z nich jest przygotowanych do montażu, ale czekają na swoją kolej. Można powiedzieć, że więcej jest gotowe niż to widać. W hali W-14 rozpoczęły się prace nad pokładówkami i prawdopodobnie już za niespełna dwa tygodnie sterówka stanie na pokładzie i będzie można w niej montować okablowanie, urządzenia i sterowniki.
Równolegle szkutnicy biorą się za wykonanie bukszprytu, nowej płetwy sterowej i segarsów. Powoli można myśleć o stawianiu masztów, montażu drzewc i takielunku. Materiały i ludzie są już przygotowani. Potem żagle…

  • Email Formularz kontaktowy
  • Lokalizacja Armator jednostki
  • Kotwica Statek / załoga