Historia projektu / 2019 / 01

Historia projektu

23 sty

Wiwat Speednet czyli nasz rekord WOŚP!

Wczoraj zakończyła się licytacja symbolicznego władania żaglowcem przez jeden dzień, z której dochód wspomógł WOŚP.

Wczoraj zakończyła się licytacja symbolicznego władania żaglowcem przez jeden dzień, z której dochód wspomógł WOŚP. Przebieg aukcji, a zwłaszcza jej finał, przerósł nasze oczekiwania. Uzbieraliśmy 8.100 zł! WOW! 🙂 A wszystko dzięki firmie Speednet z Gdyni, która postanowiła w ten rejs zaprosić młodzież z wybranej placówki szkolno-wychowawczej. Widać w tej postawie podwójnie chwalebne podejście do sprawy – z jednej strony wsparcie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a z drugiej chęć sprawienia frajdy młodzieży szkolnej, co jest tak bliskie idei wychowania morskiego, jaką realizujemy na gdańskim żaglowcu. Jest nam zatem podwójnie miło 🙂 Pięknie dziękujemy dobrym ludziom z firmy Speednet, ale także kłaniamy się nisko wszystkim uczestnikom tej licytacji, którzy sprawili, iż tak chwalebny jest jej finał 🙂 Jesteście wspaniali! 🙂

Teraz pozostaje nam doczekać szczęśliwie lipca i początku największej imprezy żeglarskiej sezonu, czyli zlotu “Baltic Sail” w Gdańsku, by zabrać załogę Speednet na pokład Generała i zapewnić uczestnikom wspaniałą przygodę 🙂 Do zobaczenia! 🙂

16 sty

Będziemy pamiętać…

W tych dniach, jak nigdy dotąd, uświadamiamy sobie wartość decyzji o odbudowie i przywróceniu do morskiej służby jachtu szkolnego „Generał Zaruski”.

W tych dniach, jak nigdy dotąd, uświadamiamy sobie wartość decyzji o odbudowie i przywróceniu do morskiej służby jachtu szkolnego „Generał Zaruski”. A była to przecież decyzja tragicznie zmarłego Prezydenta Pawła Adamowicza. Decyzja pionierska, wizjonerska i odważna. Decyzja, dzięki której ta historyczna i unikatowa jednostka, doczekała się należnej troski i starań o jej powrót na morze oraz do kontynuacji misji wychowania morskiego Polaków, którą pozostawił po sobie gen. Mariusz Zaruski 80 lat temu. Prezydent Paweł Adamowicz hołdował morskiej potędze Gdańska sprzed wieków i rozumiał konieczność podejmowania śmiałych decyzji, by morski potencjał Miasta i regionu, jak najlepiej wykorzystać i rozwijać. By wszędzie tam, gdzie ten żaglowiec dotrze, pokazać nasze gdańskie ambicje dumnego hanzeatyckiego portu o ponad 1000-letniej historii.
Przez pokład gdańskiej jednostki flagowej od dnia podniesienia na niej gdańskiej bandery, przewinęły się tysiące młodych żeglarzy, a wielokrotnie liczniejsze rzesze mogły podziwiać jacht na największych imprezach żeglarskich Europy. I chyba wolno nam teraz, w tych smutnych dniach, w imieniu wszystkich ludzi miłujących morze, pokłonić głowy w niemym podziękowaniu dla człowieka, który swą decyzją sprawił, że ta piękna żeglarska historia, rozpoczęła swój bieg w Gdańsku.

9 sty

WOŚP – wyjątkowa gratka!!! :)

Biuro Armatorskie Gdańskiego Ośrodka Sportu, przygotowało na tegoroczny finał WOŚP, wyjątkowo atrakcyjną propozycję. Zapraszamy do udziału w aukcji! :)

Tym razem na aukcji WOŚP pojawia się okazja, by przez jeden dzień poczuć się jak bajkowy bohater czy filmowy zdobywca, który wyprawia się pięknym żaglowcem wraz ze swoją załogą, by przeżyć przygodę życia 🙂 I to w czasie największego zlotu sezonu żeglarskiego w Gdańsku – podczas czterodniowego festiwalu morskiego „Baltic Sail”.

Ponieważ sami korzystaliśmy ze wsparcia społecznego przy odbudowie tej zasłużonej i unikatowej jednostki, tym bardziej rozumiemy wartość takich akcji jak finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Tym razem oferujemy symboliczne władanie żaglowcem przez jeden dzień. Zwycięzca aukcji będzie mógł w ten rejs zaprosić kogo tylko dusza zapragnie – swoich najbliższych, znajomych, przyjaciół, kolegów z wojska czy koleżanki z pracy 😉 W sumie 25 osób! Jest oczywiście kilka warunków koniecznych do spełnienia, by rejs był wspaniałą i bezpieczną przygodą. Żaglowiec poprowadzi wykwalifikowana załoga stała wspierana przez młodych instruktorów i wolontariuszy. Dla uczestników będzie to też okazja do nauczenia się podstaw żeglarstwa i wysłuchania morskich opowieści.
Uczestnicy otrzymają także pamiątki udziału w rejsie i zjedzą pożywny żeglarski posiłek.

Generał Zaruski dla WOŚP

7 sty

Gdańskie Lwy Żeglarstwa dla GOS!

Miło jest nam poinformować, iż dokonania Gdańskiego Ośrodka Sportu na niwie krzewienia kultury żeglarskiej, zostały docenione podczas pierwszej edycji plebiscytu "Gdańskie Lwy Żeglarstwa".

Zostaliśmy wyróżnieni za realizację projektu “Gdańsk ratuje żaglowiec’ oraz działalność edukacyjną na polu wychowania morskiego, realizowaną na gdańskim jachcie szkolnym “Generał Zaruski”.
Okazały puchar odebrał na gali dyr. GOS Leszek Paszkowski. Jest nam niezmiernie miło i cieszymy się, iż gdańska jednostka flagowa jest doceniana za wypełnianie misji, jaką pozostawił po sobie pionier polskiego jachtingu gen. Mariusz Zaruski.

  • Email Formularz kontaktowy
  • Lokalizacja Armator jednostki
  • Kotwica Statek / załoga