Historia projektu / 2012 / 10

Historia projektu

31 paź

Słowa tego nie opiszą…

…ale spróbuję 🙂 .

Radość jaka towarzyszyła wczorajszej uroczystości, słowa uznania wypowiadane przez gości honorowych oraz osoby zwiedzające jacht, zainteresowanie wpłynięciem Zaruskiego do Gdańska pomimo nie najlepszej pogody, na zawsze pozostaną w naszej pamięci.

Po raz pierwszy w charakterze flagowego Żaglowca Miasta Gdańska, STS Generał Zaruski wpłynął wczoraj dumnie, pośród okazałej morskiej parady, na Motławę, gdzie na Targu Rybnym przywitały go tysiące Gdańszczan, w tym kilkuset osobowa reprezentacja gdańskich gimnazjów. Oprócz Władz Miasta i Województwa, na pokładzie Zaruskiego wpłynął do Gdańska honorowy patron odbudowy jednostki, Prezydent RP Bronisław Komorowski, którego Kancelaria ufundowała okazałe galowe mundury dla załogi jachtu oraz banderę, którą na flagsztok wciągnął kapitan Jerzy Jaszczuk. Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz zrewanżował się wręczając Prezydentowi RP Certyfikat Honorowego Członka Załogi STS Generał Zaruski.

Wiele można by pisać o tym co wczoraj się wydarzyło, atmosferze która temu towarzyszyła i uroczystych słowach jakie padły z ust gości, ale uwierzcie że wyrazić całej wyjątkowości tej chwili nie sposób. Mam nadzieję że wielu z Was tam było, pozostałych zachęcam do lektury wiadomości i obejrzenia materiałów w niemal wszystkich polskich mediach. Dziękując Wam za kibicowanie temu projektowi, za wsparcie, za troskę i dobre słowa, wierzę że spotkamy się kiedyś na pokładzie Zaruskiego.

29 paź

Honorowy patronat Prezydenta RP – dziękujemy!

Jutro w Gdańsku odbędzie długo oczekiwana uroczystość podniesienia bandery na STS Generał Zaruski.

Tym samym zakończy się niemal czteroletni okres pieczołowitej odbudowy jednostki. Przypomnijmy iż rok temu po swojej pierwszej wizycie na remontowanym kadłubie, Prezydent RP Bronisław Komorowski objął projekt przywrócenia Zaruskiemu dawnej świetności i misji, swym honorowym patronatem.

Jutro dzieło to będzie miało swój oficjalny finał, a obecność Pana Prezydenta będzie dla nas wszystkich dużym wyróżnieniem i nada uroczystościom wyjątkowy wymiar.

Do zobaczenia na Targu Rybnym w Gdańsku o 13:00.

25 paź

WIELKA uroczystość – WRACAMY NA MORZE!!!

Z największą radością informujemy iż projekt odbudowy historycznego polskiego Żaglowca, który położył tak znaczące zasługi na polu edukacji morskiej Polaków, dobiega końca.

W dniu 30.10.2012 r. odbędzie się w Gdańsku uroczyste podniesienie bandery na STS Generał Zaruski, na które serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków żeglarstwa, a także osoby którym bliska jest morska tożsamość Gdańska i jego w tym względzie ambicje. Miasto Gdańsk, wzorem innych miast hanzeatyckich oraz miast portowych Europy i świata, będzie miało własną jednostkę flagową. Jednostkę która będzie jego ambasadorem na Bałtyku i nie tylko. Która posłuży chwalebnym programom edukacji morskiej i żeglarskiej polskiej młodzieży, wymianie międzynarodowej, i działaniom dla wyrównania szans młodych Polaków z różnych środowisk społecznych, którzy zgodnie z ideą gen. Mariusza Zaruskiego chcieliby swój charakter hartować we wspólnym żeglarskim trudzie.

Uroczystość z udziałem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, odbędzie się na Targu Rybnym w Gdańsku w dniu 30.10.2012 r. (wtorek) o godz. 13:00. Nasz długo wyczekiwany na Motławie flagowy Żaglowiec Miasta Gdańska, wpłynie na czele morskiej parady ok. 12:45. W programie konkursy i animacje dla dzieci i młodzieży, zwiedzanie jachtu, koncert szantowy oraz miasteczko żeglarskie partnerów odbudowy jednostki i miejskich programów wodnych.

Serdecznie ZAPRASZAMY!!! 🙂 :):)

  • Email Formularz kontaktowy
  • Lokalizacja Armator jednostki
  • Kotwica Statek / załoga