Historia projektu / 2016 / 12

Historia projektu

22 gru

Święta Ahoj! :)

Przed nami wspaniały świąteczny czas :)

Mamy nadzieję, że każdy z Was spędzi cudowne chwile przy wigilijnym stole i w gronie najbliższych. A potem już tylko patrzeć jak nadejdzie Nowy Rok i na horyzoncie pojawi się nowy sezon żeglarski 🙂

Tak nam się marzy 🙂 Ale tymczasem – WSZYSTKIEGO ŚWIĄTECZNEGO!!! 🙂

14 gru

Ferie tuż tuż – zapraszamy! :)

Za miesiąc starują zimowe ferie w naszym regionie. Miesiąc to dla jednych dużo czasu na przygotowania, a dla innych w sam raz by dobrze zaplanować sobie zajęcia i rozrywki w czasie zimowej kanikuły.

Dlatego przedstawiamy Wam szczegóły naszej propozycji, przygotowanej we współpracy z Narodowym Muzeum Morskim w Gdańsku.

W okresie 16 – 20 oraz 23 – 27 stycznia 2017 roku w każdy poniedziałek, środę i piątek, w godzinach 10:00 – 13:00 zapraszamy młodzież gimnazjalną i ponadgimnazjalną na zajęcia organizowane przez załogę oficerską gdańskiego żaglowca „Generał Zaruski”, przy współpracy z Narodowym Muzeum Morskim. Żaglowiec zacumowany jest przy nabrzeżu Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku (przed dziobem statku-muzeum „Sołdek”; mapka u dołu). Warunkiem przystąpienia do zajęć jest posiadanie ważnej legitymacji szkolnej lub dowodu osobistego. Zajęcia są bezpłatne i aby wziąć w nich udział należy pobrać formularz zgłoszeniowy (na dole tej strony), wypełnić go i wysłać na adres mailowy piotr.krolak@mosir.gda.pl

Na każde z zajęć obowiązuje limit 12 osób. Decyduje kolejność zgłoszeń.

W programie między innymi:
warsztaty nawigacyjne i meteorologiczne
poznanie historii żaglowca i jego patrona gen. Mariusza Zaruskiego
nauka węzłów żeglarskich
poznanie tradycji i zwyczajów żeglarskich
propozycje żeglarskie na sezon 2017
atrakcje dostępne w obiektach Narodowego Muzeum Morskiego

Wśród propozycji przygotowanych przez Narodowe Muzeum Morskie, nie zabraknie ciekawych wystaw i spotkań z badaczami oraz naukowcami interesujących dziedzin morskiego muzealnictwa. Zwiedzicie m. in. statek-muzeum SS “Sołdek”, zobaczycie pamiątki po gen. Mariuszu Zaruskim niedostępne na co dzień. Zwiedzicie Spichlerze i zetkniecie się z ciekawostkami podwodnej archeologii 🙂

Do zobaczenia! 🙂

Pobierz dokumenty:

Formularz_zgloszeniowy_Ferie_2017.pdf (607 kB)

1 gru

“Morskie Impresje” czyli młodzież w natarciu

Wczoraj odbył się finał XI edycji ogólnopolskiego konkursu fotograficznego organizowanego przez Gimnazjum nr 19 z Gdańska, pt. "Morskie Impresje".

Zwycięskie zdjęcie Oliwii Klucznik pt. “Przeszłość”

Od kilku lat mamy przyjemność wspierać tę cenna inicjatywę. Znów mogliśmy się naoglądać sporo uroczych zdjęć o tematyce morskiej. Po raz kolejny też mogliśmy laureatów konkursu zaprosić na Zaruskiego.
Jak w swym wystąpieniu zauważył przewodniczący jury Andrzej Radomski z Biura Prezydenta Miasta Gdańska ds. Sportu, fotografia uczy spostrzegawczości (czyli zauważania tego czego inni nie widzą) i kreatywności, która może ubarwić nam życie.

Cieszy nas bardzo to, że młodzież garnie się do sztuki próbując swoich sił w tak wdzięcznej tematyce, jak morze i kojarzone z nim zjawiska i obiekty.
Cieszymy się też, że w maju będziemy mieli okazję, zabrać laureatów tego konkursu w rejs Zaruskim, by mogli zobaczyć świat przez obiektyw aparatu, również od strony wody.

Organizatorom tego wydarzenia, a w szczególności pani Basi Bielenkiewicz (której piękne zdjęcia z krainy lodu i śniegu stanowiły dekorację wczorajszego spotkania), gratulujemy inicjatywy i determinacji w organizacji tego przedsięwzięcia., trzymając równocześnie kciuki za przyszłe jego edycje 🙂

  • Email Formularz kontaktowy
  • Lokalizacja Armator jednostki
  • Kotwica Statek / załoga