Historia projektu / 2011 / 06

Historia projektu

11 cze

Przetarg na wybudowę ogłoszony!!!

Na stronie MOSiR, armatora Żaglowca “Generał Zaruski”, właśnie pojawiło się ogłoszenie o przetargu na wykonanie ostatniego dużego i strategicznego etapu odbudowy jednostki. Jest nim wybudowa wnętrza wraz z instalacjami oraz wyposażeniem pokładu i kadłuba. Wszystkie zainteresowane firmy szkutnicze gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w tym postępowaniu. Termin składania ofert upływa 21.07.2011r. o godz. 11:00. Szczegóły na ten temat dostępne są pod adresem: http://www.mosir.gda.pl/pl/dokumenty/15_06_2011 Poniżej przedstawiamy Wam wizualizacje niektórych pomieszczeń, przygotowane przez firmę Ship Service.

Na stronie MOSiR, armatora Żaglowca “Generał Zaruski”, właśnie pojawiło się ogłoszenie o przetargu na wykonanie ostatniego dużego i strategicznego etapu odbudowy jednostki. Jest nim wybudowa wnętrza wraz z instalacjami oraz wyposażeniem pokładu i kadłuba.
Wszystkie zainteresowane firmy szkutnicze gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w tym postępowaniu. Termin składania ofert upływa 21.07.2011r. o godz. 11:00. Szczegóły na ten temat dostępne są pod adresem:

http://www.mosir.gda.pl/pl/dokumenty/15_06_2011

Poniżej przedstawiamy Wam wizualizacje niektórych pomieszczeń, przygotowane przez firmę Ship Service.

9 cze

Media na Zaruskim

W minionym tygodniu remontowanego “Generała Zaruskiego” odwiedziły media w ramach cyklicznego monitorowania postępów prac.

Jak zawsze, spotkanie cieszyło się sporym zainteresowaniem zarówno mediów tradycyjnych (lokalnych i ogólnopolskich), jak i elektronicznych. Cieszy nas to, a komplementy na temat prowadzonych prac i postępu remontu ze strony dziennikarzy z branży morskiej i żeglarskiej są dla nas oraz firmy szkutniczej Complex Jacht, powodem do satysfakcji.

Mogliśmy także zakomunikować dziennikarzom, iż na dniach zostanie podpisana umowa na wykonanie siłowni oraz ogłoszony przetarg na realizację ostatniego strategicznego etapu odbudowy jednostki, jakim jest wybudowa wnętrza z instalacjami, pokładówek oraz wyposażenie kadłuba i pokładu jednostki.
Gdy te etapy ruszą będziemy mogli spokojniej wyglądać końca procesu ratowania Zaruskiego, ponieważ po ich zakończeniu jednostka będzie gotowa wrócić do morskiej służby. Krótko mówiąc – będzie widać metę 🙂 .

Pozdrawiam, Krzysztof Dębski, koordynator projektu “Gdańsk ratuje Żaglowiec”

1 cze

Zbiórka publiczna – nowy sezon…

Związek Miast i Gmin Morskich, będący jednym z partnerów MOSiR, kontynuuje publiczną zbiórkę funduszy na odbudowę historycznego żaglowca Generał Zaruski.

Wspiera w ten sposób projekt “Generał Zaruski – Gdańsk ratuje żaglowiec”, który zakłada pełną rewitalizację statku i przywrócenie go do czynnej służby w szkoleniu i wychowaniu młodzieży na morzu. Wszystkie zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup sprzętu i usług niezbędnych do odbudowy statku.

Zbiórka prowadzona jest na specjalny rachunek bankowy ZMiGM, na który już teraz można wpłacać środki na odbudowę:

Stowarzyszenie Związek Miast i Gmin Morskich
85 1440 1345 0000 0000 1150 2218
W tytule przelewu należy wpisać: “Zaruski”.

Fundusze do skarbon stacjonarnych będą zbierane podczas imprez odbywających się pod patronatem Stowarzyszenia, zrzeszającego 32 miasta i gminy polskiego wybrzeża, od Szczecina i Świnoujścia do Krynicy Morskiej i Elbląga.
Już teraz możemy Was zaprosić na najbliższą, która odbędzie się w terminie 8-12.06. w Krynicy Morskiej. Będą to uroczyste obchody 20-lecia Krynicy Morskiej i stacjonującego tam Oddziału Straży Granicznej.

Gdy zobaczycie skarbonę jak te ze zdjęć, nie przechodźcie obok niej obojętnie… 😉

  • Email Formularz kontaktowy
  • Lokalizacja Armator jednostki
  • Kotwica Statek / załoga