Historia projektu / 2016 / 03

Historia projektu

29 mar

Ekstraklasa Bin Challenge

W wielkanocny piątek na Zaruskim odbyło się niecodzienne wydarzenie.

Jak można przeczytać na stronie Lechii:
– Po Pogoni, Jagielloni, Cracovii, Podbeskidziu, Śląsku i Wiśle przyszedł czas na nas. To właśnie drużyna „Białej Gwiazdy” nominowała piłkarzy Biało-Zielonych do udziału w #EkstraklasaBinChallenge. Wiśle dziękujemy za nominację, a Was zapraszamy do obejrzenia jak z tym nietypowym zadaniem poradzili sobie nasi zawodnicy i kogo nominowali do dalszej zabawy. Dziękujemy ekipie żaglowca “Generał Zaruski” za udostępnienie nam pokładu i możliwość nakręcenia naszego zadania w tak urokliwym miejscu!

Przyjemność i frajda również po naszej stronie – pozdrawiamy serdecznie i życzymy sportowych sukcesów!!! 🙂

Zobaczcie sami jak to wyglądało:

24 mar

Najlepsze Życzenia Świąteczne! :)

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy, wszystkim naszym przyjaciołom, sympatykom, miłośnikom żeglarstwa lub po prostu urody starych żaglowców, winszujemy samych świątecznych przyjemności, pyszności, wspaniałego czasu w rodzinnym gronie, zadumy nad misterium Zmartwychwstania Pańskiego, które wlewa w nasze serca otuchę i wiarę w lepszy świat i ludzi. Wszystkiego Świątecznego! 🙂

15 mar

Wymaluj sobie rejs do Bremy! :)

Ruszył konkurs plastyczny organizowany przez gdański Wydział Rozwoju Społecznego i Pałac Młodzieży.

W nagrodę 13 osób weźmie udział w rejsie żaglowcem “Generał Zaruski” do Niemiec, na sierpniowe obchody 40-lecia partnerstwa Gdańska i Bremy. Na pewno będzie to wyjątkowa impreza, bo Brema przygotowała na tę okazję 4-dniowy festiwal z mnóstwem atrakcji. Zapraszamy do udziału w konkursie! 🙂

Szczegóły: Związki Gdańska z Morzem

14 mar

ABC Żeglarstwa za nami

Zakończyła się pierwsza w tym roku edycja kursu podstaw żeglarstwa, zorganizowana przez "Akademię żeglarską Zaruskiego".

Mieliśmy komplet uczestników, wśród których pojawili się podopieczni ośrodka wychowawczego z Wyspy Sobieszewskiej. To była nasza pierwsza wspólna akcja, która bardzo fajnie się udała.
Założeniem kursu było zapoznanie uczestników z podstawami żeglarstwa, ukazanie jego walorów, wreszcie zachęcenie do rozpoczęcia żeglarskiej praktyki i doskonalenia.
Oprócz poznania budowy gdańskiego żaglowca oraz działania urządzeń jachtowych “w realu”, młodzież nauczyła się między innymi nanosić pozycję geograficzną, wyznaczać kurs drogi czy rozpoznawać znaki nawigacyjne, zarówno na mapie tradycyjnej jak i elektronicznej. Nie obce jest im teraz również funkcjonowanie radaru, urządzenia Navtex, systemu AIS czy radiotelefonu UKF. Dodatkowo kursanci dowiedzieli się jak żeglować bezpiecznie, czyli przede wszystkim co robić by do wypadków nie doszło, a gdy te już się wydarzą, jak zwiększyć nasze szanse na przetrwanie – w jaki sposób korzystać z pasów bezpieczeństwa, tratw ratunkowych, radiopławy EPIRB czy transpondera radarowego.

Teraz pozostaje tylko czekać na wiosnę, by wspólnie wyruszyć na wodę 🙂

7 mar

ABC Żeglarstwa – jak zawsze wiosną

Akademia Żeglarska Zaruskiego zaprasza na wiosenną edycję kursu podstaw wiedzy żeglarskiej. Do zobaczenia na pokładzie gdańskiego żaglowca! :)

Jak co roku wiosną rozpoczynamy zasadnicze przygotowania do sezonu. Zarówno pod względem technicznym i promocyjnym, jak i edukacyjnym – rusza kolejna edycja kursu “ABC żeglarstwa”.
Przez kilka dni będziemy spotykać się na pokładzie gdańskiego żaglowca, by zgłębiać tajniki wiedzy z historii żeglarstwa, specyfiki życia na jachcie, podstaw nawigacji i meteorologii czy bezpieczeństwa żeglugi. Najlepsi uczestnicy będą mieli możliwość wzięcia udziału w bezpłatnym jednodniowym rejsie na STS „Generał Zaruski”.
Bezpłatne zajęcia będą się odbywać na żaglowcu zacumowanym przed siedzibą Narodowego Muzeum Morskiego na Ołowiance, a dokładnie przed dziobem statku-muzeum “Sołdek”. Poniżej znajdziecie mapkę, by łatwiej było Wam do nas trafić.

Im bliżej będzie terminu rozpoczęcia kursu, będziemy Was informować o programie zajęć oraz sposobie zgłoszenia swojego udziału. Obserwujcie nasze ogłoszenia na stronie i profilu Facebook, a na pewno nie umknie Wam ta oferta :).

2 mar

PEM “Eko-Inspiracją” 2015!

Gratulujemy! Program Edukacji Morskiej w Gdańsku został wyróżniony nagrodą „Eko-inspiracja” w kategorii „Edukacja” za działania na rzecz ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju.

Działalność proekologiczna jest bardzo istotnym filarem edukacji realizowanej w ramach gdańskiej inicjatywy. Zabierając uczniów w rejsy opowiadamy o faunie i florze Bałtyku oraz przypominamy, że woda jest naszą wspólną wartością, o która wszyscy musimy dbać. Jest to szczególnie ważne w kontekście edukacji młodzieży, która w dużej mierze będzie odpowiedzialna za to w jakim stanie przekażemy środowisko naturalne przyszłym pokoleniom – mówi Piotr Kowalczuk, zastępca Prezydenta Miasta Gdańska ds. polityki społecznej.

Program Edukacji Morskiej w Gdańsku zainicjowany został w 2010 roku i realizowany jest przez Fundację Gdańską na zlecenie Wydziału Rozwoju Społecznego Urzędu Miejskiego w Gdańsku. Od tego czasu w edukacyjne rejsy wypłynęło ponad 18 tysięcy gimnazjalistów. Udział w zajęciach jest dla uczestników bezpłatny.

  • Email Formularz kontaktowy
  • Lokalizacja Armator jednostki
  • Kotwica Statek / załoga