Historia projektu / 2014 / 03

Historia projektu

21 mar

Wiosenne porządki…

W ramach zaplanowanych wcześniej wiosennych przygotowań do nowego sezonu żeglarskiego, dziś w gościnnej jak zawsze Gdańskiej Stoczni REMONTOWA, wyciągnięto grotmaszt STS "Generał Zaruski".

Dzięki temu możliwa będzie nieznaczna modernizacja jego takielunku, oraz troskliwa konserwacja.
Pogoda, jak przystało na pierwszy dzień wiosny, dopisała wybitnie i wszystkie prace przebiegły bez kłopotów.
Armator gdańskiego żaglowca pragnie wyrazić gorące podziękowania GSR, na którą zawsze można liczyć. Do zadania oddelegowani zostali fachowcy pierwszej klasy, gwarantując całej operacji bezpieczeństwo i sprawność realizacji. Udzielono nam także gościny w jednej z hal, gdzie teraz będziemy mogli prowadzić prace w komfortowych warunkach.
Pragniemy także podziękować za pomoc naszym żeglarskim wolontariuszom – dwom Michałom i Tadeuszowi, którzy zawsze są gotowi do pomocy i stawienia “na placu boju”, mając często niewiele czasu :).

Poniżej możecie obejrzeć sobie mini fotoreportaż z tego wydarzenia.

Pozdrawiamy! 🙂

3 mar

ABC Żeglarstwa – popłyń z nami!

Pierwsza edycja kursu ABC Żeglarstwa już za nami. Jako że zajęcia cieszyły się sporym zainteresowaniem, a uczestnicy byli naprawdę zadowoleni, postanowiliśmy uruchomić drugą edycję.

Zajęcia rozpoczynają się w poniedziałek 03 marca 2014 r. i trwać będą przez trzy następne dni, do czwartku, w godz. 16:00-18:00. STS Generał Zaruski, który będzie gościł uczestników kursu, zacumowany jest w nowej marinie “Sienna Grobla” w Gdańsku, przy ul. Na Stępce 6 (ok. 800m dalej niż główna marina przy ul. Szafarnia; po tej samej stronie Motławy, idąc w kierunku wyjścia na Zatokę Gdańską).
Zapraszamy osoby w wieku 15-25 lat. Aby wziąć udział w kursie należy pobrać formularz zgłoszeniowy który znajdziecie poniżej, wypełnić i wysłać na adres mailowy:
piotr.krolak@mosir.gda.pl

Grupa składa się z 10 osób. O zakwalifikowaniu się na kurs decyduje prawidłowo wypełniony formularz zgłoszeniowy i kolejność zgłoszeń.
Kurs jest bezpłatny.

W programie:
Poniedziałek, 03.03.2014 r.:
Dlaczego warto żeglować – wprowadzenie.
Historia żeglarstwa – ewolucja żeglarstwa, wielkie wyprawy, historia STS „Generał Zaruski”.
Wtorek, 04.03.2014 r.:
Specyfika życia na jachcie – podział na wachty, obyczaje i tradycje żeglarskie.
Wiadomości o jachtach żaglowych – praktyczne poznanie budowy STS „Generał Zaruski”.
Środa, 05.03.2014 r.:
Podstawy nawigacji i meteorologii – nauka pracy z mapą, poznanie działania urządzeń nawigacyjnych, pozyskiwanie i analiza prognozy pogody.
Czwartek, 06.03.2014 r.:
Bezpieczeństwo na jachcie.
Konkurs z nagrodami – podsumowanie wiedzy zdobytej podczas kursu.
Co dalej? Propozycje żeglarskie na przyszłość.

UWAGA!
Wszyscy uczestnicy, którzy ukończą kurs i spełnią kryteria rekrutacyjne będą mieli możliwość popłynięcia w pełnomorski rejs na „Generale Zaruskim”.

Zapraszamy!

Formularz_zgloszeniowy_ABC_zeglarstwa.pdf

  • Email Formularz kontaktowy
  • Lokalizacja Armator jednostki
  • Kotwica Statek / załoga