Historia projektu / 2022 / 02

Historia projektu

21 lut

Rejs do Bremy za pół ceny! 400-lecie Vegesack!

Taka okazja zdarza się, no właśnie, raz na czterysta lat :) Brema, partnerskie miasto Gdańska, hanzeatycki port z okazałą historią i bogatym morskim dziedzictwem, zaprasza gdański żaglowiec na obchody 400-lecia portu Vegesack. To będzie rejs wyjątkowy pod każdym względem.

gal5 6

Nie dość, że będzie całkiem długi, bo potrwa 9 dni (6-14 maja br.), przeżeglujemy cały zachodni Bałtyk, przeprawimy się słynnym Kanałem Kilońskim na Morze Północne, to cała przygoda odbędzie się w niezapomnianym międzynarodowym towarzystwie. W tym celu podjęta została współpraca z międzynarodową organizacją pn. Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży, która sfinansuje część kosztów organizacji rejsu. Dzięki temu do Gdańska przyjedzie 10-osobowa załoga młodych żeglarzy z klubu MTV “Nautilus” Vegesack, by razem z dziesiątką młodych Polaków, pożeglować do Bremy. Na miejscu czeka nas zlot żeglarski i wiele atrakcyjnych imprez towarzyszących. A wszystkiemu przyświecać będzie gdańsko-bremeńskie partnerstwo, wspólna hanzeatycka historia i morskie dziedzictwo. I to wszystko za pół ceny!

Mamy dla Was zatem wyjątkową okazję. W rejs może popłynąć każdy, kto spełnia wymogi regulaminu rekrutacji (dostępny w sekcji “Pliki do pobrania”) i nie ma przeciwskazań do odbycia rejsu morskiego oraz pełnego udziału w pracach poszczególnych wacht, by w pełni czerpać z programu szkolenia żeglarskiego, przygotowanego przez załogę oficerską gdańskiego żaglowca szkolnego.

W Bremie Zaruskim byliśmy ostatni raz 6 lat temu, z okazji 40-lecia partnerstwa z Gdańskiem. Stęsknili się tam za nami na pewno 🙂

  • Email Formularz kontaktowy
  • Lokalizacja Armator jednostki
  • Kotwica Statek / załoga