Rozkręcamy się :) 2 czerwca 2024

Sezon nabiera rozpędu. Za nami kolejne rejsy szkolne oraz rejs pełnomorski z otwartym naborem - dopisała pogoda, humory i wspaniała zabawa pod żaglami Zaruskiego! :)

FHD_7572

Po rejsie na 100-Lecie Żeglarstwa śpiewająco przeszliśmy inspekcję Polskiego Rejestru Statków i weszliśmy miękko w sezon żeglarski. W 1-dniowych rejsach szkolnych popłynęła z nami młodzież Ogólnokształcącego Liceum Programów Indywidualnych z Oliwy oraz Zespołu Szkół Morskich z Nowego Portu. Obydwie szkoły dbają o poziom kształcenia żeglarskiego swoich uczniów i w każdym sezonie takie rejsy mają miejsce. To nas cieszy i zawsze chętnie wychodzimy naprzeciw takim inicjatywom.

W tygodniowy rejs z otwartym naborem popłynęliśmy na północ. To nasz ulubiony i dość naturalny kierunek, a i uczestnicy rejsu zawsze ulegają urokom Skandynawii 🙂 Pogoda dopisała, choć do pełni szczęścia brakowało nieco wiatru. Ale za to załoga była bardzo dzielna, zainteresowana, aktywna i chętna do realizacji wszelkich edukacyjnych zadań ze strony oficerów. Część osób miała także żeglarskie doświadczenie. Odwiedziliśmy Bornholm, zaliczyliśmy postój w uroczym Christianso, by ostatecznie dotrzeć do Karlskrony. W powrotnej drodze żelaznym i atrakcyjnym punktem programu był Hel.

Przed nami kolejny rejs 1-dniowy, tym razem z Fundacją Jacka Stronga, odbudowującą legendarny jacht pkł. Kuklińskiego, a następnie popłyniemy w morze z załogą Towarzystwa Żeglarskiego “Mare Polonorum” z Kruszwicy, które w swej działalności przychyla nieba podopiecznym domów dziecka. Zawsz nam po drodze z takimi organizacjami i tak szczytnymi celami. AHOJ! 🙂

  • Email Formularz kontaktowy
  • Lokalizacja Armator jednostki
  • Kotwica Statek / załoga