Do sezonu, gotowi, START! 4 maja 2024

Za nami pierwszy rejs, przedpremierowy, jeszcze o charakterze wewnętrznym i technicznym, przygotowujący jacht do sezonu żeglarskiego A.D. 2024.

FHD DSC6280A udał się wybornie! Wreszcie dopisała pogoda! Po kwietniowej mizerii, chłodach i deszczach, Majówka rozpieściła wszystkich niemal letnią pogodą (choć jeszcze bez letnich temperatur ;):)). I taki słoneczny był też nasz rejs. Załoga szkolna spisała się na medal. Zrobili bardzo dużo dla statku. Na solidny serwis załapał się nawet nasz żurawik, którego udało się rozebrać, wymienić rolki i dać mu drugie życie. WOW! To zrobiło wrażenie nawet na naszych oficerach 🙂 WIELKIE DZIĘKI dla naszych Przyjaciół, bo to bardzo znacząca pomoc! 👏 🤗 🌞 👍 🥳 Takich różnych drobnych, ale ważnych wyzwań na statku jest mnóstwo, a w natłoku spraw “wielkogabarytowych”, nie zawsze mamy możliwość zająć się tymi “drobiazgami” we własnym zakresie.

W nagrodę za świetną robotę w pierwszych dniach technicznych przygotowań, w poniedziałek wypłynęliśmy do Kłajpedy. Żegluga była wspaniała, a humory dopisywały. Po krótkim skorzystaniu z litewskiej gościny, musieliśmy wracać do Polski, bo w planie był udział Zaruskiego 3.05.2024 w uroczystościach z okazji 100-lecia Yacht Klubu Polski w Gdyni. Jak wiadomo, gen. Mariusz Zaruski, był współzałożycielem Klubu i jego pierwszym Komandorem. Mamy więc wspólna historię i nie mogło nas tam zabraknąć. W podzięce od YKP otrzymaliśmy patent flagowy Klubu. Słodką atrakcją imprezy był tort ufundowany przez europosłankę Magdalenę Adamowicz z okazji 20-lecia Polski w UE.

Teraz oficjalnie rozpoczynamy sezon żeglarski 2024, a pierwszy szkolny rejs, to dzisiejsza wyprawa na Zatokę Gdańską z licealistami z “Conradinum”. Pogoda dalej dopisuje, więc spodziewamy się dobrej żeglarskiej zabawy 🙂

  • Email Formularz kontaktowy
  • Lokalizacja Armator jednostki
  • Kotwica Statek / załoga