Rejs Roku – honor dla Zaruskiego! :) 10 stycznia 2024

Z dumą informujemy, iż kapituła najbardziej prestiżowej polskiej nagrody żeglarskiej "Rejs Roku", przyznała Honorowe Wyróżnienie dla naszego żaglowca i jego działalności na polu wychowania morskiego i krzewienia kultury żeglarskiej. DZIĘKUJEMY!

MLODA-GWARDIA-Jastarnia-1951-03JUklejewskiJuż sam fakt znalezienia się w tak doborowym towarzystwie i wśród takich dokonań, jak rejs “Arktyka 2023” Eugeniusza Moczydłowskiego na jachcie “Magnus Zaremba”, pokonanie Przejścia Północno-Zachodniego czy projekt regatowy “I Love Poland”, to dla nas ogromna satysfakcja. A to, iż doceniono “konsekwentnie realizowany, oryginalny program morskiego wychowania młodzieży na pokładzie historycznego gdańskiego żaglowca” (jak głosi werdykt jury), uskrzydla nas dubeltowo. Bo już zadowolenie uczestników rejsów jest dla nas piękną nagrodą, a teraz także nasze starania zostały docenione przez kapitułę tak uznanej nagrody. To jakby “Złota Palma” i “Oscar” w tym samym roku 😉

To dla nas ważna nagroda jako armatora “Generała Zaruskiego”. Od 11 lat stawiamy na wychowanie morskie, a w proces ten zaangażowane były osoby, które można już liczyć w tysiącach. To wszystko nie byłoby możliwe, gdyby nie załoga jednostki, która stworzyła unikatową atmosferę na podkładzie żaglowca. To głównie dla tej załogi jest to wyróżnienie – mówi Leszek Paszkowski, dyrektor Gdańskiego Ośrodka Sportu, pełniącego rolę armatora STS “Generał Zaruski”.

Cieszę się, że zostaliśmy zauważeni. Praca z młodzieżą i obserwowanie, jak garnie się do morza to dla nas czysta przyjemność. Nasza działalność to po prostu realizacja tego, do czego zobowiązuje nas osoba patrona żaglowca, Generała Mariusza Zaruskiego. Samo wyróżnienie natomiast motywuje nas do dalszej pracy. Jest też chęć oraz plany rozszerzenia naszej działalności o kolejne Szkoły pod żaglami i inne tego typu inicjatywy – podkreśla kapitan STS “Generał Zaruski”, Jerzy Jaszczuk.

Przez ponad dekadę morskiej służby „Generała Zaruskiego” pod gdańską flagą, w rejsach różnej długości wzięło udział ok. 10.000 osób, szczególnie młodych, a piękną jednostkę flagową Miasta Gdańska podziwiały niezliczone tysiące miłośników żeglarstwa i marynistyki, w portach Polski i Europy, podczas różnego rodzaju zlotów i żeglarskich imprez. Oferta wychowania morskiego i edukacji żeglarskiej Gdańskiego Ośrodka Sportu stale się rozwija i zaprasza coraz to szersze rzesze dzieci, młodzieży i dorosłych, proponując różne formy zajęć i rekreacji na wodzie, na różnym sprzęcie i różnych obiektach w całym Gdańsku – podsumowuje Krzysztof Dębski, kierownik biura armatorskiego STS “Generał Zaruski”.

Te wszystkie sukcesy i osiągnięcia nie były możliwe bez doborowej załogi (zarówno stałej jak i kontraktowej), naszych żeglarskich Przyjaciół i Wolontariuszy oraz – oczywiście – uczestników rejsów. To z Wami i dla Was się staramy, uczymy i doskonalimy. Tak więc wszystkim należą się sowite podziękowania i gratulacje! 🙂 Pozostaje nam tylko obiecać TAK TRZYMAĆ i z nowym zapałem szykować się do kolejnego sezonu 🙂

  • Email Formularz kontaktowy
  • Lokalizacja Armator jednostki
  • Kotwica Statek / załoga