Morze obiektywem rysowane A. D. 2023 18 stycznia 2024

V Pomorski Konkurs Fotograficzny "Morze obiektywem rysowane", organizowany przez Zespół Szkół Morskich w Gdańsku, został dziś rozstrzygnięty! Od lat wspieramy tę inicjatywę biorąc udział w pracach jury i fundując nagrodę w postaci rejsu dla laureatów. Cieszy nas ta współpraca i chylimy czoła przed determinizmem organizacyjnym Pani Barbary Bielenkiewicz. Uczestnikom, dzieciom i młodzieży gratulujemy fotograficznej pasji i osiągnięć na tym polu :)

Konkurs pięknie się rozwija notując kolejny rekord liczby zgłoszonych prac (z podziałem na kategorie szkół podstawowych i szkół średnich) oraz znaczący wzrost poziomu artystycznego. Biuro Armatorskie Gdańskiego Ośrodka Sportu od wielu lat wspiera tę wartościową inicjatywę, biorąc udział w obradach jury i fundując nagrody dla laureatów z kategorii szkół ponadpodstawowych.

Pomysł, by uwrażliwiać młodzież na piękno przyrody, na walory położenia geograficznego Polski, na historię morskości i wartość dziedzictwa Bałtyku, jest świetnym uzupełnieniem programu nauczania instytucjonalnego. To wytchnienie od klasycznej nauki i okazja do rozwijania swoich zainteresowań, rozbudzania pasji, poszukiwania własnej twórczej ekspresji. Fotografia jest wspaniałą dyscypliną sztuki, bo pozwala zachwycić się widokiem, który mamy przed sobą, gdy tylko potrafimy go zauważyć i docenić. To gotowe naturalne dzieło i nie trzeba nic ponad aparat (wprawne oko i trochę interesującej wiedzy), który, dzięki postępowi techniki, niemal każdy z nas ma w kieszeni, by zatrzymać w kadrze tę ulotną chwilę.

Cieszy nas również to, że wśród uczestników (i laureatów) przewijają się nazwiska znane z wcześniejszych edycji konkursu. To pokazuje, że dla niektórych fotografia to nie krótkotrwała czy przypadkowa przygoda, tylko świadome zainteresowanie i droga. Kto wie, dokąd Was ona zaprowadzi… 🙂

Dziękujemy organizatorom za tę przyjemność udziału w tak wartościowej inicjatywie, a jury pod przewodnictwem uznanego gdańskiego fotografa Piotra Połoczańskiego, za profesjonalny klimat współpracy i edukacyjny wkład. Uczestnikom zaś gratulujemy udziału oraz osiągnięć i cieszymy się na myśl o wspólnym rejsie 🙂

  • Email Formularz kontaktowy
  • Lokalizacja Armator jednostki
  • Kotwica Statek / załoga