Unijny plon 12 sierpnia 2019

Zakończył się bardzo udany rejs pełnomorski, zorganizowany dla promocji owoców unijnego projektu "Baltic Pass- Maritime Heritage Tours", realizowanego przez Gdański Ośrodek Sportu i zagranicznych partnerów w Programie Interreg "Południowy Bałtyk 2014-2020".

foto: Radio Gdańsk | Jacek Klejment

Dopisała pogoda, a żeglarsko-turystyczny program zapewnił bogactwo wrażeń. Wśród uczestników znaleźli się przedstawiciele mediów, muzeów, armatorzy oldtimerów, nauczyciele i wychowawcy młodzieży, reprezentanci nadmorskich gmin i miast. A także młodzieżowi laureaci z konkursu gdańskiego Programu Edukacji Morskiej. Pełne uroku Visby na Gotlandii, urzekające swymi widokami szkiery na wschodnim wybrzeżu  Szwecji, czy wreszcie pyszna regionalna kuchnia na Helu, zapadną w pamięć każdemu z uczestników.

Nie zabrakło też wzruszających chwil, gdy Generał zawinął do Ekenas, miejsca gdzie przed 80 laty został wybudowany i gdy składaliśmy kwiaty na grobie Bertila Lunda, budowniczego tej jednostki, którego mieliśmy okazję poznać w 2013 roku, a potem wielokrotnie odwiedzać. Tym razem ze ściśniętym gardłem…

Ale wyjątkowo bogaty plon medialny zapewnił nam udział Jacka Klejmenta z Radio Gdańsk i jego piękne zdjęcia oraz pełne humoru relacje, tak na stronie gdańskiej rozgłośni jak i na jej falach. Zapraszamy Was do lektury artykułu na stronie Radio Gdańsk i wysłuchania audycji poświęconej temu rejsowi.

Barwna relacja autorstwa Jarosława Kłodzińskiego, radnego Gdyni, ukazała się również we wrześniowej edycji kwartalnika “Czas Morza”, wydawanego przez Stowarzyszenie “Związek Miast i Gmin Morskich”. Do pobrania z lewej strony.

 

  • Formularz kontaktowy
  • Armator jednostki
  • Statek / załoga