Pogoda jak marzenie! 4 września 2023

Takiego szczęścia pogodowego impreza "Poznaj Gdańskie Oldtimery", nie miała chyba nigdy. To było istne okienko pogodowe, bo jeszcze piątek był deszczowy, a niedziela chłodna i mniej pogodna. Za to w sobotę - słoneczko, ciepło i sporo równego wiatru. No po prostu pogoda jak marzenie :)

Zlot_Zaglowcow_Baltic_Sail_256022_800px

Piotr Wittman – Gdansk.pl

Wszystko udało się wybornie. No bo jak miało się nie udać przy takiej pogodzie. Przed Narodowym Muzeum Moprskim w Gdańsku stawiła się niemal osiemdziesiątka miłośników żeglarstwa i amatorów morskich przygód. Muzeum, jak zawsze, stanęło na wysokości zadania otwierając swe podwoje z bardzo ciekawymi ekspozycjami, a w drodze na Zatokę gotowa na przyjęcie zwiedzających czekała na nas Latarnia Morska w Nowym Porcie, z unikatową Kulą Czasu. No i oczywiście duża porcja pysznego żeglarstwa. W słoneczku, z dobrym równym wiatrem ok. 3 st. w skali Beauforta. Z pysznym żeglarskim ciepłym posiłkiem i przekąskami w czasie całego rejsu. Z morskimi opowieściami kapitanów i okazją do poznawania żeglarskiego rzemiosła przy takielunku czy za sterem.

Lepiej być nie mogło. Wszyscy bawili się znakomicie, chwalili program oraz atrakcje i nabierali apetytu na żeglarstwo w ogóle a także na przyszłoroczną edycję tej wyjątkowej imprezy. Bardzo nam było miło słuchać tych wszystkich komplementów oraz podziękowań i cieszyć się z owoców naszej wspólnej pracy. Sami także dziękujemy armatorom zasłużonych gdańskich oldtimerów za współpracę i żeglarski klimat, a uczestnikom za zainteresowanie, zapał i miło spędzony czas! Do zobaczenia za rok! 🙂

  • Email Formularz kontaktowy
  • Lokalizacja Armator jednostki
  • Kotwica Statek / załoga