Jesienna żegluga z GLO i Pruszczem Gdańskim 19 września 2022

Wrzesień, jak na razie, nie daje nam wytchnienia. Jak w pierwszym dniu miesiąca ktoś "przestawił wajchę" z lata na jesień, tak do tej pory pogoda się "trzyma". Choć kalendarzowe lato przecież trwa. :) Sprawdzić się w tych bardziej jesiennych warunkach pogodowych, miały w minionym tygodniu okazję załogi Gdańskiego Liceum Ogólnokształcącego oraz laureaci Konkursu Marynistycznego z Gminy Pruszcz Gdański.

picture 8924

Żeglarstwo od zawsze przegląda się w zwierciadle pogody. To oczywista oczywistość. A definicji tego jaka jest najbardziej wymarzona pogoda dla żeglarzy, jest pewnie tyle, ile tychże żeglarzy 🙂 Po prostu. Ale to właśnie jest najpiękniejsze, że zawsze możemy liczyć na coś nowego. Jak z tą rzeką, która zawsze jest inna, gdy wstępujemy w nią kolejny raz. Można wypłynąć w rejs, obojętnie czy mały czy duży, długi czy daleki, długi czy krótki, na tym samym jachcie, z tą samą załogą, i doświadczyć zupełnie nowych przeżyć. A zapewnia nam to przede wszystkim pogoda. Może stwarzać okazje do romantycznych westchnień do zachodu słońca w upalny wieczór, ale może też hartować charaktery, jak uczył nas gen. Mariusz Zaruski.

Tym razem takiemu hartowaniu poddali się młodzi ludzie z GLO oraz z Pruszcza Gdańskiego. Było wietrznie, chłodno, faliście, deszczowo. Takie też jest żeglarstwo. Młodzież spisywała się dzielnie i mamy nadzieję, że to pogodowe wyzwanie przed jakim stanęła, pozwoliło im nauczyć się czegoś o sobie samych. I że mocnych stron odkryli w sobie więcej niż tych drugich 🙂 Trzymajcie się dzielnie! AHOJ! 🙂

  • Email Formularz kontaktowy
  • Lokalizacja Armator jednostki
  • Kotwica Statek / załoga