IV Żeglarska Parada Świętojańska 22 czerwca 2020

W sobotę odbyła się IV Żeglarska Parada Świętojańska, współorganizowana przez Gdański Ośrodek Sportu. To ważne wydarzenie dla żeglarstwa, zwłaszcza w tych trudnych epidemicznych czasach. Ważne także dla Zaruskiego, bo pierwszy raz braliśmy w nim udział i tak jak wszyscy chcieliśmy przyłączyć się do wodniackiej manifestacji hartu ducha i nadziei w czasach epidemii.

Jak pisze Dariusz Olejniczak na portalu Zeglarski.info:

Kilka tysięcy osób podziwiało z brzegu flotyllę żaglowców, jachtów i towarzyszących im motorówek, które w sobotnie popołudnie przepłynęły w IV Żeglarskiej Paradzie Świętojańskiej z Gdańska-Brzeźna do Gdyni.

Wśród około setki jednostek nie zabrakło najsłynniejszych żaglowców, jak „Dar Młodzieży”, „Pogoria”, „Generał Zaruski” i „Zawisza Czarny”. Były oldtimery i nowoczesne jachty, były jednostki regatowe i turystyczne – wszystkie płynęły w szyku paradnym dość blisko brzegu, dzięki czemu publiczność zgromadzona na plażach i molach mogła dokładnie przyjrzeć się poszczególnym jednostkom.”

Do dalszej lektury relacji z tego wydarzenia, okraszonej okazałym albumem zdjęć oraz filmem, zapraszamy na stronę portalu Zeglarski.info

Zaruski wziął udział w tej imprezie wraz z załogą Tarnobrzeskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego, która w tym dniu rozpoczęła z nami swój 3-dniowy rejs po Zatoce Gdańskiej. To przykład na wspomniany wyżej hart ducha i nadzieję w czasach epidemii, bo rejs ten został wcześniej z powodu epidemii odwołany, ale jednak teraz, w lepszych czasach, udało się go zorganizować. Tak trzymać! 🙂

  • Formularz kontaktowy
  • Armator jednostki
  • Statek / załoga