Aktualności

Abordaż na Zaruskim

Za nami pierwszy rejs z załoga szkolną. Była to wyjątkowo fajna i zainteresowana żeglarstwem załoga z bełchatowskiego klubu "Abordaż".Przy pięknej pogodzie zaliczyliśmy rejs z bardzo bogatym i barwnym programem edukacyjno-turystycznym. A o tym jak udana była to wyprawa, świadczyły na koniec uśmiechnięte i opalone buzie :)
Jak relacjonuje Piotr Królak, oficer programowy gdańskiego żaglowca:
- Z Gdańska skierowaliśmy dziób Zaruskiego w kierunku wyspy Christiansoe. Jest to urokliwa wyspa-twierdza niedaleko Bornholmu. Stamtąd udaliśmy się na szwedzką wyspę Hano, zamieszkaną na stałe przez zaledwie kilkanaście osób, gdzie atrakcją jest rezerwat danieli oraz cmentarz marynarzy brytyjskich z XIX w. Kolejnym etapem podróży był Bornholm, ale tym razem postanowiliśmy wpłynąć do portu w jakim nas jeszcze nie było. Pełna uroku rybacka mieścinka o nazwie Tejn dysponuje bezpiecznym portem i zapleczem technicznym do slipowania tak dużych jednostek jak Zaruski. Stamtąd załoga urządziła sobie rowerowy wypad i zwiedzanie całej wyspy. W drodze powrotnej do Polski, zaliczyliśmy jeszcze Hel.


Cały rejs okrasiła wspaniała słoneczna pogoda, sprzyjająca różnym dodatkowym aktywnościom, jak zmagania wacht i konkursy marynistyczne, w których wszyscy się wspaniale bawili :)

Załodze dziękujemy za wspólną przygodę i życzymy udanych dalszych rejsów w sezonie.

» Szukaj

» Pogoda

» Wideo