Aktualności

"Morskie Impresje" czyli młodzież w natarciu

Wczoraj odbył się finał XI edycji ogólnopolskiego konkursu fotograficznego organizowanego przez Gimnazjum nr 19 z Gdańska, pt. "Morskie Impresje".

Zwycięskie zdjęcie Oliwii Klucznik pt. "Przeszłość"

Zwycięskie zdjęcie Oliwii Klucznik pt. "Przeszłość"



Od kilku lat mamy przyjemność wspierać tę cenna inicjatywę. Znów mogliśmy się naoglądać sporo uroczych zdjęć o tematyce morskiej. Po raz kolejny też mogliśmy laureatów konkursu zaprosić na Zaruskiego.
Jak w swym wystąpieniu zauważył przewodniczący jury Andrzej Radomski z Biura Prezydenta Miasta Gdańska ds. Sportu, fotografia uczy spostrzegawczości (czyli zauważania tego czego inni nie widzą) i kreatywności, która może ubarwić nam życie.



Cieszy nas bardzo to, że młodzież garnie się do sztuki próbując swoich sił w tak wdzięcznej tematyce, jak morze i kojarzone z nim zjawiska i obiekty.
Cieszymy się też, że w maju będziemy mieli okazję, zabrać laureatów tego konkursu w rejs Zaruskim, by mogli zobaczyć świat przez obiektyw aparatu, również od strony wody.



Organizatorom tego wydarzenia, a w szczególności pani Basi Bielenkiewicz (której piękne zdjęcia z krainy lodu i śniegu stanowiły dekorację wczorajszego spotkania), gratulujemy inicjatywy i determinacji w organizacji tego przedsięwzięcia., trzymając równocześnie kciuki za przyszłe jego edycje :)

» Szukaj

» Pogoda

» Wideo