Nadchodzące wydarzenia

Na początek rejs techniczny

Nowy sezon zaczniemy rejsem technicznym, połączonym ze slipowaniem jednostki. To pozwoli wykonać prace w obszarach, do których nie mamy na co dzień dostępu.Żaglowiec w roku 2017 zostanie poddany dogłębnym inspekcjom klasyfikacyjnym, wynikającym z przepisów. Taki zakres przeglądu ma miejsce raz na 5 lat, a tyle właśnie "stuknie" Zaruskiemu pod gdańską banderą.
Tym większe znaczenie ma więc rejs techniczny, podczas którego będzie można wykonać wiele ważnych prac w części podwodnej oraz w obrębie instalacji mających tam swój przebieg. Mamy nadzieję iż przy wsparciu naszych dzielnych wolontariuszy i młodych żeglarzy, uda nam się - jak co roku - wprowadzić jacht w nowy sezon w świetnej kondycji.
Mamy też nadzieję, że docenią to inspektorzy Polskiego Rejestru Statków oraz Urzędu Morskiego, którzy wyposażą gdański żaglowiec w niezbędne certyfikaty na nowy bardzo ambitnie skrojony sezon, którego osią będzie udział w pełnym programie regat The Tall Ships Races, z przebiegiem z Halmstad, przez Kotkę, Turku, Kłajpedę do Szczecina.
Ten ambitny plan (i spodziewane sukcesy) chcemy zadedykować patronowi jednostki z okazji 150-tej rocznicy urodzin gen. Mariusza Zaruskiego.

» Szukaj

» Pogoda

» Wideo