Aktualności

Wyjątkowe Otwarcie Sezonu Żeglarskiego

W minioną sobotę, zgodnie z gdańską tradycją, miało miejsce Otwarcie Sezonu Żeglarskiego i Motorowodnego. Jednak tym razem było ono wyjątkowe, bo po raz pierwszy na czele morskiej parady 120 żaglówek

Wiele było w tym symboliki, o której można byłoby się tu rozpisywać, tym bardziej że Zaruski przypłynął tego dnia do swego macierzystego portu z młodzieżową załogą międzynarodowego projektu MAST na pokładzie. W ten sposób Miasto Gdańsk które dotychczas było “tylko” organizatorem żeglarskiego otwarcia sezonu, stało się jego aktywnym uczestnikiem, wystawiając wśród wielu znanych oldtimerów, swoją własną jednostkę, która tak zasłużyła się dla polskiego żeglarstwa.


Sama impreza udała się znakomicie, pogoda była jak z żeglarskiego obrazka – słoneczna i lekko wietrzna. Wszyscy wspaniale się bawili, a Zaruski budził podziw i zasłużony aplauz. Wiele osób skorzystało z okazji by zwiedzić jacht i spotkać się z międzynarodową i bardzo gościnną załogą. Ceremonię otwarcia sezonu i podniesienia bandery poprowadził kpt. Jerzy Jaszczuk, dowodzący obecnie Zaruskim orędownik jego odbudowy.


Pozostaje nam wierzyć iż tak piękna aura podczas sobotniej imprezy, będzie zwiastunem pomyślnego sezonu, czego życzyli nam ze sceny goście specjalni w osobach przewodniczącego Rady Miasta Gdańska Bogdana Oleszka, wojewody pomorskiego Mieczysława Struka, oraz przedstawicieli związków i organizacji żeglarskich i motorowodnych.

Trzymamy za słowo!

» Szukaj

» Pogoda

» Wideo