Aktualności

Deszczowa znajomość... ;):)

Wczorajszy, pierwszy w historii Zaruskiego pod gdańską banderą, rejs promocyjny "Poznaj Generała", nie miał wielkiego szczęścia do pogody.Padało rano i potem ponownie od południa. Ale było ciepło i był lekki wiatr, co dla amatorów żeglarstwa jest dużo ważniejsze. A ponieważ żeglarze się wody nie boją, impreza była bardzo udana :)
Przed wypłynięciem uczestnicy zgodnie przyznali, że pomysł rejsu promocyjnego jest świetny, a niektórzy przyjechali do nas specjalnie aż ze Śląska czy Warszawy.
Rejs był okazją do poznania idei szkolenia morskiego stworzonej przez gen. Mariusza Zaruskiego, historii żaglowca, jego odbudowy przez Miasto Gdańsk oraz do posmakowania żeglarstwa. Nie do przecenienia okazały się także morskie opowieści załogi oficerskiej i okazja do uczestnictwa we wszystkich żeglarskich operacjach na statku.
Pomimo niewielkiej nieprzychylności aury, wszyscy wspaniale się bawili i każdy, oprócz otrzymanych pamiątek, zabrał do domu wspomnienia i sporo ciekawej wiedzy z nowopoznanego (przynajmniej dla niektórych) obszaru ludzkiej aktywności.

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i przygodę, gratulujemy żeglarskiej postawy i zainteresowań i - kto wie - może do zobaczenia! :)

» Szukaj

» Pogoda

» Wideo