Aktualności

Otwarcie sezonu - zapraszamy!!! :)

Oficjalne Gdańskie Otwarcie Sezonu Żeglarskiego, odbędzie się w najbliższą sobotę. Jak co roku na Motławę wypłynie wszystko co wodę ma za swoje naturalne środowisko.Mające już kilkunastoletnią tradycję Gdańskie Otwarcie Sezonu Żeglarskiego jest świętem żeglarzy i motorowodniaków. To również okazja dla mieszkańców Trójmiasta do bliższego poznania tematyki wypoczynku i sportu wodnego. Warto przyjść nad Motławę 21 maja 2016 r. i uczestniczyć w tym wyjątkowym wydarzeniu.

Organizatorzy – Miasto Gdańsk oraz MOSiR w Gdańsku wspólnie z partnerami – poprzez uroczyste podniesienie bandery na maszcie flagowym, widowiskową paradę jednostek na Motławie oraz inne atrakcje, chcą przybliżyć lokalnej społeczności, ten atrakcyjny sposób rekreacji i spędzania wolnego czasu – na wodzie i pod żaglami. Oficjalna część będzie miała miejsce na Targu Rybnym o godzinie 12.00.

Program imprezy jest niezwykle bogaty i różnorodny, skierowany zarówno do najmłodszych, jak też do starszych. Już od godziny 11 na Targu Rybnym będzie można odwiedzać miasteczko żeglarskie, ze stoiskami tematycznymi przybliżającymi odwiedzającym m.in. zagadnienia żeglarskie, ratownicze oraz tegoroczne wydarzenia żeglarskie.

Do rywalizacji przystąpią także osady smoczych łodzi oraz najmłodsi adepci żeglarstwa w klasie OPTYMIST. Ciekawostką będą z pewnością widowiskowe pokazy ratownictwa wodnego, zaplanowane na godzinę 15.

Tradycyjnie, imprezę zakończy najbardziej efektowny punkt imprezy, czyli parada jachtów i pozostałych jednostek na Motławie, która rozpocznie się o godzinie 13.00.

Więcej szczegółów i program imprezy znajdziecie na stronie MOSiR

» Szukaj

» Pogoda

» Wideo