Aktualności

Uczniowie Zaruskiego na Zaruskim :)

Szkolne odwiedziny rozkręcają się na dobre. Tym razem odwiedziły na dzieci ze szkoły podstawowej im. Mariusza Zaruskiego na gdańskiej Morenie.W końcu osoba patrona zobowiązuje :). Dopisała piękna pogoda, a dzieciaki były naprawdę poważnie zainteresowane statkiem, po którym pasjonującą wycieczkę zorganizował im Piotr Królak, nasz oficer programowy.
Szkoła im. Zaruskiego z Moreny jest nam (i Wam) dobrze znana. Od lat krzewiona jest tam idea pioniera polskiego jachtingu, a my wielokrotnie gościliśmy w gimnazjum na żeglarskich spotkaniach. Uczniowie tej szkoły wspierali nas też zawsze w różnych działaniach. Znaczna ich część jest z nami do dziś i - już jako starsi wolontariusze - garną się do pomocy na Zaruskim.
Cieszy nas fakt, że gdańska szkoła jest tak zainteresowana organizowaniem dla swoich wychowanków lekcji aktywności, historii i żeglarskiej pasji. Jeśli ktoś z Was ją podziela, zapraszamy. Jeśli nie podziela, też zapraszamy - postaramy się Was do niej przekonać :).

Dzieciakom oraz opiekunowi dziękujemy za pomysł spotkania i atmosferę, a w przyszłości - jeśli wszystko dobrze pójdzie - może uda się zorganizować wspólny rejs :)

» Szukaj

» Pogoda

» Wideo