Aktualności

Z harcerzami w pierwszy rejs...

Tytuł brzmi trochę jak parafraza znanej piosenki o parostatku, ale po prawdzie mamy za sobą pierwszy w tym sezonie rejs.Rejs, który poprzedziły bardzo intensywne przygotowania techniczne, miał za zadanie weryfikację gotowości jednostki do sezonu. Mieliśmy też okazję przetestować sprawność udoskonalonej instalacji grzewczej na statku, która obecnie oprócz własnego zasilania, wykorzystuje ciepło jako produkt uboczny pracujących silników głównych. Przy okazji na pokładzie trwały jeszcze ostatnie prace bosmańskie jak choćby obszywanie skórą segarsów, w których udział wzięli niemalże wszyscy, z kapitanem włącznie :).
Na miejscu w Helu spotkaliśmy się z harcerzami z drużyny artystycznej, którzy zorganizowali nam ciekawy program turystyczno-kulinarny. W powrotnej drodze zaś odbyła się bardzo miła uroczystość - zaprzysiężenie nowych członków szeregów helskiej drużyny. W kameralnej ale bardzo podniosłej atmosferze, złożona została przysięga, wręczone książeczki harcerskie i pamiątki z Zaruskiego. Młodzież, jak przystało na drużynę artystyczną, odśpiewała pięknie swój hymn opiewający Polskę, jej insygnia i służbę dla ojczyzny, a na koniec załoga Zaruskiego otrzymała w podzięce obraz marynistyczny. Jego oryginalnym walorem jest to, że zawiera jedynie morskie tło, a w czasie sezonu ma być uzupełniany malarsko elementami upamiętniającymi kolejne rejsy. Na odwrocie płótna jest specjalna tabelka, by umieszczać w niej wpisy opowiadające o wydarzeniach domalowanych do obrazu. Jest to więc forma "żywego" obrazu :). Bardzo oryginalny i ciekawy pomysł :).

Harcerzom pięknie dziękujemy i życzymy sukcesów w służbie ojczyźnie i organizacji. A my już szykujemy się do rejsu technicznego na Bornholm.

» Szukaj

» Pogoda

» Wideo