Aktualności

Pierwsze szkolne odwiedziny...

To już chyba zwiastun wiosny :). Wczoraj odwiedziła nas grupa gimnazjalistów z Kolbud.

Było to pierwsze w tym roku zorganizowane zwiedzanie szkolne, połączone z prezentacją historii żaglowca, jego patrona i odbudowy. Była to też okazja do spotkania z załogą, przedstawienia żeglarskich planów na najbliższy sezon i perspektyw wspólnego rejsu.Młodzież przybyła do nas w dwóch grupach po 15 osób, dzieląc swój czas pobytu w Gdańsku pomiędzy Zaruskiego oraz atrakcje Ośrodka Kultury Morskiej Narodowego Muzeum Morskiego.
I choć gdański żaglowiec jest przykryty pokrowcem, zdemontowany jest takielunek i w wielu miejscach trwają prace konserwacyjne, młodzież była żywo zainteresowana jednostką oraz perspektywą wspólnego rejsu.
Na razie jesteśmy umówieni na kolejne odwiedziny, już wiosną, gdy będziemy niemal gotowi do żeglugi. Wówczas będzie okazja poznać takielunek i poćwiczyć "na sucho" stawianie żagli oraz inne prace załogi pokładowej.
A w dalszych planach jest wspólny jednodniowy rejs, jeśli wszystko uda się zorganizować.
Cieszy nas to, że młodzież garnie się do żeglarstwa i jest zainteresowana morskimi tradycjami. STS "Generał Zaruski" to bardzo dobre miejsce, by je poznawać i doświadczać tego co ta wyjątkowa jednostka ma do zaoferowania.

Dziękujemy za spotkanie i do zobaczenia wiosną!

» Szukaj

» Pogoda

» Wideo