Aktualności

MAST - ruszamy do boju :)

Wczoraj zakończyło się w Gdańsku dwudniowe spotkanie partnerów unijnego projektu żeglarskiego "Maritime Education and Sail Training for Young People".

Finiszując w ostatnim przedłużeniu tego przedsięwzięcia, przygotowujemy się do aplikowania w nowym wydaniu Programu "Południowy Bałtyk 2014-2020".Podczas spotkania w siedzibie gdańskiego MOSiR, lidera projektu, partnerzy ze Szwecji, Polski, Litwy i Danii, dokonali podsumowania projektu MAST oraz wykonali znaczący krok w stronę kolejnego.
I choć nowe unijne wytyczne skupiają się wokół "Green and Blue growth", udało się wypracować wspólną wizję ciekawego projektu, który oprócz żeglarstwa zakłada szeroko zakrojone działania na lądzie. Zaangażowane byłyby w nie instytucje kultury, edukacji i dziedzictwa morskiego.

Teraz pozostaje tylko przelać efekty tej dwudniowej burzy mózgów na papier i przygotować aplikację. Z najświeższych wieści pochodzących z Sekretariatu Programu, pierwszy konkurs projektów odbędzie się już w okresie czerwiec-wrzesień tego roku, z rozstrzygnięciem ok. grudnia.

Trzymajcie kciuki! :)

» Szukaj

» Pogoda

» Wideo