Aktualności

Wigilia na Zaruskim czyli młodzież potrafi :)

Wczoraj w kubryku gdańskiego żaglowca odbyła się niecodzienna uroczystość.Spotkanie opłatkowe mianowicie. I choć w tych dniach takie spotkania odbywają się w wielu miejscach, nasze było szczególne, bo zorganizowane przez młodzież która pływała z nami w tym sezonie. Ujęło nas to bardzo :).
Młodzież sama się skrzyknęła, zorganizowała świąteczne dekoracje jakich ten statek jeszcze nie widział. Nie zabrakło też pyszności, które każdy przygotował na miarę swych możliwości. Były życzenia, dzielenie się opłatkiem, a załoga dostała w prezencie album ze zdjęciami ze wspólnych rejsów tego sezonu.
Po prostu urzekająca historia :). Nikt z nas się tego nie spodziewał, a serdeczność jaka zagościła na pokładzie Zaruskiego tego wieczora, była bezprecedensowa.Czy podobną satysfakcję czuł gen. Mariusz Zaruski, gdy jego wychowankowie dziękowali mu za wspólną pracę na morzu? Zapewne tak.
Cieszymy się ogromnie, że już w drugim roku swej szkolnej działalności, gdański żaglowiec dorobił się takiej wspaniałej grupy entuzjastów żeglarstwa, a przede wszystkim wartościowych młodych ludzi. To dowód tego, że warto było w Gdańsku postawić na żeglarstwo, a wysiłki MOSiR oraz oficerskiej załogi jachtu, zostały docenione.

Droga młodzieży, pięknie Wam za ten gest dziękujemy i jeszcze raz życzymy Wszystkiego Świątecznego!!!

» Szukaj

» Pogoda

» Wideo