Aktualności

Zaruski CUP za nami - było super!

Aquarella tryumfatorem kolejnej edycji regat "Zaruski CUP" - gratulujemy!!! :)

W dwudniowych żeglarskich zmaganiach, w dniach 12-13 lipca, zorganizowanych przez MOSiR w Gdańsku wzięło udział ponad 20 załóg. Żeglarze wystartowali w trzech klasach: KWR, ORC oraz OPEN – jachtów turystycznych. Każdego dnia zorganizowane były po dwa biegi, z trasą wytyczoną od molo w Brzeźnie do Sopotu i z powrotem. Dzięki temu, organizatorom udało się stworzyć dogodne warunki dla widzów śledzących żeglarskie zmagania, bezpośrednio z plaży i samego gdańskiego molo, na wysokości którego ustawiony był start każdego biegu. Doskonale sprawdziła się tu trasa i formuła podobna do tej, jaka towarzyszy czerwcowym Regatom o Puchar Mariny Gdańsk.


Sobotnia rywalizacja odbywała się w dość nieprzyjemnych warunkach. Chociaż powiało całkiem nieźle, to jednak zacinający deszcz nie zachęcał do ambitniejszej walki. Pech spotkał dwie jednostki, którym przytrafiły się awarie sprzętowe. W tych warunkach najlepiej radziła sobie załoga Aquarelli, której szyki próbował stale krzyżować Eljacht.


Sobotnie zmagania żeglarze zakończyli w Marinie Gdańsk, gdzie czekały na nich oraz na widzów i kibiców atrakcje w postaci koncertów szantowych, konkursu wiedzy o Zaruskim, projekcji filmów o żaglowcu oraz wieczór żeglarski w Zejmanie.


W niedzielę warunki pogodowe sprzyjały i załogom, i widzom, którzy mogli śledzić z bliska piękną rywalizację jachtów i żaglówek. W zorientowaniu się w szczegółach i zasadach regatowych pomagał profesjonalny komentarz Władysława Cebuli. Był to kolejny dzień, gdzie na wodzie w klasyfikacji bezwzględnej, bez przeliczników królował jacht Aquarella /kpt. Grzegorz Szlendak – JK Conrada Gdańsk/. Po przeliczeniu okazało się, że przewaga nad drugim Pallasem, dowodzonym przez kpt. Jana Piernikarczyka /JKM Gryf Gdynia/ była minimalna i wyniosła zaledwie pół punktu. Stawkę na podium w grupie ORC zamknęła Czarodziejka z kapitanem Tomaszem Konnakiem /JKM Gryf Gdynia/.


Wszystkim żeglarzom i kibicom pięknie dziękujemy za udział w imprezie, tryumfatorom gratulujemy sukcesów i cennych nagród, a wszystkich zapraszamy na następne edycje gdańskich imprez żeglarskich!

» Szukaj

» Pogoda

» Wideo