Aktualności

Malbork zdobyty ;):)

W pierwszy krótki testowy rejs zapowiadający nowy sezon żeglarski, popłynęła z nami młodzież z Malborka, pod okiem znanego trenera sportów wodnych z grodu nad Nogatem, Andrzeja Lewandowskiego.

Rejs zorganizowano w ramach współpracy miast Gdańskiego Obszaru Metropolitalnego. W Malborku zorganizowano nawet specjalny konkurs w szkołach, by wyłonić uczestników rejsu. Wszyscy byli więc zdeterminowani i "głodni" żeglarskiej przygody. Nie zawiedli się :).
Dopisała świetna pogoda, świeciło słońce, wiał wiatr, morze kołysało żaglowcem - młodzież doświadczyła wszystkich atrakcji. I choć niektórzy z nich nie od razu dobrze sobie radzili z morską chorobą, wszyscy wrócili bardzo zadowoleni, a w Malborku aż huczy od morskich opowieści i relacji z tej wyprawy.
Cieszy nas że malborska młodzież jest tak zainteresowana żeglarstwem, a w mieście są tak skuteczni i operatywni organizatorzy jak p. Andrzej Lewandowski.

To pewnie nie ostatni rejs Malborka, a i inne miasta też mogą nabrać apetytu na szkolenie żeglarskie młodzieży na pięknym i historycznym żaglowcu, specjalnie do tego stworzonym.

Tak trzymać Malbork!» Szukaj

» Pogoda

» Wideo