Aktualności

Tragiczna wiadomość – Michał Sumiński nie żyje

Z wielkim żalem przyjęliśmy informację o odejściu na wieczną wachtę ostatniej osoby tak blisko związanej z jachtem „Generał Zaruski”.

Michał Sumiński zmarł w Warszawie przed trzema dniami, w wieku 96 lat. Był bardzo aktywnym i wszechstronnym człowiekiem. Z wykształcenia zoolog, z zamiłowania leśnik, dziennikarz, autor popularnego w latach 70’ i 80’ telewizyjnego programu „Zwierzyniec”, gdzie barwnie i ze swadą opowiadał młodzieży o przyrodzie i mieszkańcach lasu. Ale nadto zapalony żeglarz, autor wielu książek z dziedziny żeglarstwa, Główny Inspektor Wychowania Morskiego w Zarządzie LM, kapitan STS „Generał Zaruski” po sprowadzeniu jachtu do Polski.

W niedalekiej przeszłości mieliśmy kilkakrotnie możliwość kontaktu z Panem Michałem. Cieszył się, że jacht z którym tyle go w młodości łączyło, jest odbudowywany i wróci do morskiej służby. Mieliśmy nadzieję, że doczeka tego momentu. Teraz pozostaje nam wierzyć, że w zaświatach zyskaliśmy orędownika odbudowy Zaruskiego, który zapewni mu pomyślne wiatry.

» Szukaj

» Pogoda

» Wideo