Aktualności

Sezon otwarty!

Za nami pierwsza impreza targowa, na której promowaliśmy odbudowę “Generała Zaruskiego”.

Jak co roku w kwietniu Międzynarodowe Targi Gdańskie SA zaprosiły nas na Gdańskie Targi Turystyczne, wzbogacone o salony Kajak EXPO, Activity EXPO, Event EXPO oraz Travel & Love. Wśród wodniackiej braci, w towarzystwie producentów różnego rodzaju jednostek pływających i oferujących żeglarskie przygody, czuliśmy się wyjątkowo dobrze.Tak rozpoczął się jeden z dwóch najważniejszych sezonów w nowej historii Zaruskiego. Jeden z dwóch, bo w tym sezonie (już niedługo) zwodowany zostanie wyremontowany kadłub jednostki wraz z nowymi masztami i drzewcami, a w przyszłym Zaruski wróci na morze, by znów zabrać na swój pokład młodych żeglarzy.
W tym sezonie nie zabraknie okazji do spotkań. Szukajcie nas w nowym oznakowanym namiocie podczas m.in. Ogólnopolskiego Otwarcia Sezonu Żeglarskiego i obchodów Europejskiego Dnia Morza (19-20.05.), Regat o Puchar Mariny (18-19.06.), zlotu Baltic Sail oraz Festiwalu “Szanty pod Żurawiem” (07-10.07.).
Na naszym stoisku znajdziecie pamiątki z Żaglowca (dzwon okrętowy, koło sterowe, bloki, fragmenty starych planek poszycia itp.), foldery, plakaty i wlepki. Będziecie mogli osobiście wesprzeć odbudowę jednostki biorąc udział w zbiórce publicznej, którą w tym roku poprowadzi dla nas partner odbudowy Zaruskiego – Stowarzyszenie “Związek Miast i Gmin Morskich”.
Dużo będzie się działo, mamy nadzieję pokazać Wam na żywo odrestaurowany kadłub statku i wspólnie przygotowywać się na wielki dzień powrotu Zaruskiego na morze.

Ahoj! :)

» Szukaj

» Pogoda

» Wideo