Aktualności

Spotkanie partnerów projektu MAST

W ubiegłym tygodniu MOSiR w Gdańsku gościł bardzo wyjątkowe grono sympatyków żeglarstwa.

Goście przyjechali do Gdańska z kilku nadbałtyckich miast: szwedzkiego Simrishamn, litewskiej Kłajpedy, duńskiego Vordingborg oraz niemieckiego Wismaru. Nie zabrakło także przedstawicieli AWFiS w Gdańsku, reprezentantów stowarzyszenia „Edukacja pod Żaglami” i Uniwersytetu Bałtyckiego.
Co, prócz żeglarskiej pasji, łączy te osoby? Wszyscy reprezentują instytucje zaangażowane w projekt unijny MAST (Maritime Education and Sail Training for young people), o którym pisaliśmy już kilkakrotnie.Należy wspomnieć, że celem niniejszego projektu jest przygotowanie i realizacja integracyjnych rejsów szkoleniowych dla młodzieży z krajów Południowego Bałtyku. W projekcie oprócz „Generała Zaruskiego” wykorzystane będą również żaglowce i jachty pozostałych partnerów MAST, m.in. litewski „Brabander”, duński „Roret” czy należący do NCŻ AWFiS w Gdańsku „Śniadecki”.
Spotkanie partnerów MAST trwało trzy dni i miało bardzo napięty harmonogram. W środę, 12 stycznia, zostały omówione kwestie dotyczące komunikacji oraz promocji projektu. Partnerzy zastanawiali się między innymi nad wyborem odpowiedniego dla projektu logotypu oraz nad charakterem materiałów promocyjnych, mających zachęcić młodzież do udziału w rejsach projektu MAST.Kolejny dzień poświęcony był praktycznie w całości na ustalenie merytorycznych szczegółów dotyczących, m.in. rekrutacji instruktorów i uczestników, szkoleń, tras i terminów rejsów, programu edukacyjnego, a także wielu innych zagadnień potrzebnych do prawidłowej realizacji projektu. Omówiono również formalne aspekty wynikające ze specyfiki programu unijnego.Piątek, ostatni dzień spotkania, minął pod znakiem dalszych formalności i wreszcie przyszedł czas na podsumowania. Trzy dni wystarczyły na dokładniejsze poznanie się partnerów, określenie swoich oczekiwań oraz opracowanie wstępnego planu działania. Udało się też dokonać pierwszych konkretnych ustaleń. I tak, przygotowujemy się już powoli do szkolenia instruktorów MAST, które odbędzie się w maju na jachtach „Brabander” i „Śniadecki”. Pracujemy nad systemem identyfikacji graficznej, przymierzamy się do uruchomienia strony internetowej projektu… zajęć przed nami wiele, ale i entuzjazmu nie brakuje. Trzymajcie kciuki!

» Szukaj

» Pogoda

» Wideo