Aktualności

PEM - kolejna edycja za nami

Tradycją jest że uroczystość podsumowania odbywa się w szkole, której uczniowie brali udział w zajęciach żeglarskich Programu.

Tak było i tym razem. W bardzo ładnie udekorowanej sali spotkało się kilkaset osób, w tym władze Miasta Gdańska, władze województwa pomorskiego, partnerzy Programu oraz młodzież szkolna. Mistrzem ceremonii i gospodarzem uroczystości, był we własnej osobie Mateusz Kusznierewicz, który zaprezentował osiągnięcia Programu w sezonie 2013. Było nam tym razem szczególnie miło. Przypomnijmy że z Programem Edukacji Morskiej oraz samym Mateuszem Kusznierewiczem, współpracujemy od samego początku. Nasze projekty - PEM i odbudowa Zaruskiego - startowały niemal w tym samym czasie i wspierają się wzajemnie, promując edukację żeglarską.
Ten rok był dla nas wyjątkowy, bo odbudowany Zaruski w jeden ze swoich rejsów, zabrał na pokład uczestników Programu Edukacji Morskiej, laureatów konkursu "Nie lej wody" (o czym wcześniej informowaliśmy). Młodzież się świetnie bawiła, przeżyła niezapomnianą żeglarską przygodę, a my na pamiątkę otrzymaliśmy cenne fotografie i materiały wideo. W ten sposób dokonało się to, co sobie przez te 4 lata obiecywaliśmy - że gdański żaglowiec może być kolejnym etapem żeglarskiej edukacji dla młodzieży, która swą przygodę z żaglami rozpoczęła pod banderą PEM.
Warto też wspomnieć, że w ostatni w sezonie październikowy rejs na Zaruskim, popłynęli m.in. instruktorzy PEM oraz innych regionalnych programów edukacji morskiej.
Dlatego było nam niezwykle miło wśród tak szacownego towarzystwa, otrzymać z rąk Mateusza Kusznierewicza bardzo okazałą pamiątkę (dębową rzeźbę żaglówki), którą dołączano do podziękowań partnerom programu za współpracę przy jego realizacji.

Ekipie PEM oraz Mateuszowi gratulujemy udanego sezonu i trzymamy kciuki za owocne przygotowania do kolejnego!

Pozdrawiamy!

» Szukaj

» Pogoda

» Wideo